Pojedynek Manchesteru United z Liverpoolem na remis

Piłkarze Manchesteru United zremisowali na własnym stadionie z Liverpoolem 1:1. Natomiast Manchester City przegrał aż czterema bramkami z Evertonem.

/ Fot. XavounPiłkarze Liverpoolu byli bliscy zwycięstwa, prowadzili na wyjeździe z Manchesterem United do 84. minuty. W przypadku triumfu wróciliby na 2. miejsce w tabeli. Jednak plany gościom pokrzyżował Zlatan Ibrahimovic, który w ostatnich minutach zdołał wbić piłkę do bramki rywali. Szwed dogonił w klasyfikacji strzelców w obecnym sezonie Diego Coste i Alexisa Sancheza.

Liverpool w tabeli zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 45 punktów - na 2. pozycji plasuje się Tottenham. Obydwa zespoły tracą do będącego na pierwszym miejscu zespołu Chelsea Londyn siedem "oczek".

W niedzielę zostało także rozegrane spotkanie pomiędzy Evertonem, a Manchesterem City. Niespodziewane wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze z Liverpoolu - pokonali u siebie 5. w tabeli Manchester 4:0. Skutecznie w światło bramki trafiali: Romelu Lukaku, Kevin Mirallas, Tom Davies oraz Ademola Lookman.