Facebook Google+ Twitter

Pojedziesz z nami do Tary, do domu

Nie bój się, malutki. Kochamy Cię, wiesz? Pojedziesz z nami do Tary, do domu.

 / Fot. Fot.Paweł KrymarysTuż przed świętami (w 2008 roku) otrzymaliśmy informację o koniu, który potrzebuje pomocy. Żył w bardzo złych warunkach.

Ten 4-letni ogier nie poznał smaku trawy, nie biegał po pastwiskach razem z wiatrem. Nie zdążył poznać, co to duma, bo gdy był malutkim, półrocznym źrebaczkiem, założono mu łańcuch na szyję, a jego koniec przyłączono do metalowego kołka, w ciemnej komórce. Źrebię potrząsało łańcuchem chcąc się uwolnić. Dźwięk metalu denerwował właściciela, dlatego tuż pod głową zwierzęcia przykręcił do łańcucha ok. 4-kilogramowe obciążniki (proceder często stosowany - informacja od naszego weterynarza). I tak źrebak rósł, a łańcuch wrastał mu w ciało. Z czasem ropa (cuchnąca okrutnie) zaczęła zalewać oczy, grzybica zaatakowała ciało, kopyta ciążyły coraz bardziej.

 / Fot. Fot.Paweł KrymarysŚwięta to czas cudów, w końcu sąsiedzi, którzy dokarmiali konia przez dziurę w komórce, nie wytrzymali, powiedzieli o zwierzęciu odpowiednim władzom. Zawsze mówimy, że Tara jest ostatnią deską ratunku. Gdy wszyscy odmówili pomocy, wykupiliśmy konia, wynajęliśmy transport i zwierzę natychmiast skierowaliśmy na Kliniki UP we Wrocławiu. 22 grudnia przejechawszy blisko 500km, o godzinie 19:15 umęczone zwierzę zostało otoczone opieką. Koń otrzymał imię po ojcu Scarlett – Bolesław.

Na obecną chwilę Bolek to koń, który jest przykładem "wesołości" wśród zwierząt skrzywdzonych. Jest on bardzo pogodny i wesołym zwierzakiem który ma wpisane w swoje życie ból i cierpienie zadane przez ludzi "ponoć" rozumnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wielkie słowa uznania i podziękowania dla p. Pawła. Niestety ciągle zdarzają się nie-ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario z tego co wiem to sprawa była skierowana do prokuratora . Barbaro młody koni ale już wiele przeszedł i sie boi ludzi :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młody koń, będą jeszcze z niego ludzie...wieści o takich sadystach są powalające. jeśli ludzie nie mają serca dla zwierząt , to nie ma się co dziwić gdy nie mają dla siebie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze, czytam z łzą w oku nie w żaden sposob nie mogę pojąc, PO CO? - po co właściciel trzymał konia w takich warunkach? Co siedzi w głowach tego rodzaju "ludzi"? Jaką satysfakcje daje im bycie właścicielem umęczonego zwierzęcia?
Tego rodzaju sadystów powinno sie piętnować bez litości (bo oni jej nie znają) sposobem od dawna zaniechanym - potrzebna kuna albo pręgierz. Publicznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2010 20:31

Pawle, smutne historie opisujesz. Dlaczego takie potwory co znęcają się nad zwierzętami, jeszcze chodzą po ziemi..... Znasz moje zamiłowanie do koni, nie powiem nic więcej..... Tobie mogę zaledwie przekazać słowa uznania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2010 20:17

Serce się kroi . Właściciel powinien być pociagnięty do odpowiedzialności za znęcanie się nad zwierzętami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy właściciel został ukarany ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.