Facebook Google+ Twitter

Pokahontaz kolejną gwiazdą Hip Hop Kempu 2014!

Do wczoraj wśród reprezentantów polskiej muzyki na tegorocznym Hip Hop Kempie byli tylko Ten Typ Mes i Rasmentalism. Dziś do tego grona dołączył zespół Pokahontaz. Będzie to jego pierwszy występ w historii festiwalu. Sprawdź szczegóły!

Pokahontaz na planie klipu do singla Fokus i Rahim jako MC's, DJ Bambus za deckami i Minix jako wsparcie – w takim składzie Pokahontaz wystąpi 23 sierpnia br. (sobota) na terenie dawnego lotniska w czeskim Hradec Králové. – Ponieważ będzie to pierwszy występ Pokahontaz na tym festiwalu, artyści zagrają przekrojowy materiał ze wszystkich swoich płyt – mówi Aneta Błażejczyk, managerka grupy.

A skoro będzie materiał ze wszystkich albumów, pojawią się i utwory z – nadchodzącego wielkimi krokami – 3. krążka. Poniżej przypominamy singiel „Habitat” zwiastujący tę płytę. Bilety na Festiwal z atmosferą możecie zamówić już dziś na www.hiphopkemp.pl. O kolejnych artystów line-up imprezy powiększy się już w następny piątek, 4 kwietnia.***
Pokahontaz – polski zespół hip-hopowy powstały w roku 2003 w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, której działalność oficjalnie zakończyła się w tym samym roku. W skład grupy wchodzą 3 byli członkowie PFK: Rahim (znany także jako Straho – raper i producent muzyczny), Fokus (raper i producent muzyczny) i DJ Bambus (znany również jako Be-De-Jot lub BDJ – oficjalny DJ grupy). Od połowy roku 2012 w trasy koncertowe z artystami wyrusza również Minix (beatboxer i producent muzyczny, brat Rahima) prezentujący swój beatboxowo-wokalny showcase.

Pierwszym singlem wydanym pod szyldem Pokahontaz był „Wstrząs dla mas” z 2004 r. Utwór został dobrze przyjęty przez publiczność. Dodatkowo przebić do największych stacji muzycznych i wypromować zespół w całym kraju udało się dzięki kolejnemu numerowi, „Za szybcy się wściekli”. Oba utwory finalnie znalazły się na debiutanckiej płycie grupy pt. RECEPTURA. Wydawnictwo ukazało się w kwietniu 2005 r. Promował je jeszcze trzeci singiel, solowy „Nie 1” Rahima. Swoją obecnością krążek uświetnili artyści, tacy jak: Śliwka Tuitam, Miuosh, Cichy i Kams. Jego produkcją zajął się sam Straho (Rahim), a za mix i mastering odpowiedzialny był DJ 600V. Pierwsza płyta Pokahontaz otworzyła nowy rozdział w historii polskiego hip-hopu, tworząc jego nową jakość. Rahim i Fokus udowodnili, że należą do czołówki polskich raperów. Wydawnictwo zawiera piętnaście utworów, które dziś uważane są za kultowe, o czym świadczy chociażby decyzja MaxFloRec o reedycji albumu.

W połowie roku 2007 zespół chwilowo zakończył działalność. Reaktywował się jeszcze w tym samym roku za sprawą singla „Cyfroni” Rahima z Pokahontaz na featuringu. Rahim i Fokus z powodzeniem realizowali jednak swoje solowe ścieżki kariery. Ich artystyczne drogi na dobre zeszły się ponownie dopiero w roku 2011, kiedy to rozpoczęli prace nad drugim wspólnym albumem, REKONTAKTEM. Wydawnictwo na półki sklepowe trafiło w roku 2012, czyli po siedmiu latach od premiery pierwszego krążka. Fanom i samym artystom opłacało się czekać – w kilka miesięcy od premiery płyta osiągnęła status złotej. Znajduje się na niej 15 utworów, w których artyści nie stronią od muzycznych eksperymentów. Produkcją większości numerów zajął się DiNO, jeden z najbardziej kreatywnych producentów na polskiej scenie hip-hopowej. Na featuringu pojawiają się: EMILYROSE, Pezet, Łona oraz Grizzlee z East West Rockers.

W marcu br. światło dzienne ujrzał singiel „Habitat” zwiastujący trzeci już album Pokahontaz. Płyta ukaże się najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami. Tekst utworu wyszedł spod pióra Rahima i Fokusa. Za warstwę muzyczną odpowiada Zetena, którego fani grupy kojarzą m.in. z remixu „Przestań” Bob One'a z gościnnym udziałem Pokahontaz. Wideo promujące 3. krążek formacji stworzyło AG Studio. Jak mówił reżyser klipu, Adam Gawenda: – Do udziału w produkcji chłopaki zaprosili ważnych w ich życiu ludzi. Obok rodziny i przyjaciół, w teledysku pojawiają się więc fani zespołu.

DYSKOGRAFIA:

RECEPTURA – 2005 r.,
REKONTAKT – 2012 r.,
*TBA* – 2014 r.

WYBRANE WIDEOKLIPY:

Habitat”,
Pompuj, pompuj”,
Róża wiatrów”,
Niemiłość” (ft. Pezet),
Nie 1”.

Więcej na www.MaxFlo.pl i www.fb.com/pokahontaz.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.