Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10654 miejsce

Pokahontaz podbija Europę. To pierwszy polski zespół hip-hopowy, który zagra na Islandii

Jako pierwsza w historii polska formacja hip-hopowa zagrają w Islandii. Na ich koncertowej mapie znalazły się również: Wielka Brytania, Holandia, Irlandia i Francja. Rahim, Fokus i DJ Bambus promują „Reversal”. Pierwszy koncert już jutro!

Już jutro rusza Reversal European Tour, czyli europejska trasa promująca 3. album Pokahontaz. Kalendarz koncertowy na przełomie stycznia i lutego wygląda następująco:

24.01: Den Haag @Pip,
25.01: Venlo @Grenswerk,
29.01: Leeds @Eiger Studios,
30.01: Manchester @1Primrose,
31.01: Dublin @Workmans Club,
01.02: Birmingham @The Oobleck,
06.02: Liverpool @Lomax,
07.02: Londyn @The Rhythm Factory,
08.02: Reading @Sub89/The Bowery District.

Na tym jednak nie koniec. – Z ogromną przyjemnością mogę dziś oficjalnie potwierdzić, że Pokahontaz jako pierwszy zespół na co dzień działający na terenie Polski zagra koncert hip-hopowy w Islandii. Zapraszamy do Reykjaviku już 14 marca – mówi Aneta Błażejczyk, managerka grupy. Wsparciem dla Pokahontaz podczas tego koncertu będzie islandzki raper Blaz Roca.

Co jest już prawie tradycją, artyści pojadą też we francuskie Alpy. Między 17 a 26 kwietnia w Les Deux Alpes odbywać się będą „Dni Polskie”. Jedna z atrakcji wydarzenia to koncert Pokahontaz. – Les2Alpes odwiedzimy już po raz trzeci. To wymarzona miejscówka dla wszystkich miłośników sportów zimowych, czyli także dla nas – komentuje Rahim.

Od lewej: Fokus, Rahim / Fot. Michał SzewczulakJak zapewnia Aneta Błażejczyk, lista koncertów jest wciąż otwarta. – Europejska trasa jest wynikiem próśb fanów, które docierały do mnie na portalach społecznościowych. Poprzednie koncerty w Wielkiej Brytanii pokazały też, że jest tam spore zainteresowanie zespołem ze strony miejscowej Polonii. Ale nie tylko tam. Trwają rozmowy w sprawie koncertów
w jeszcze kilku innych państwach – komentuje managerka.

Sami artyści są podekscytowani trasą. – Wielokrotnie grywaliśmy koncerty na Wyspach. Wszystkie z nich wspominamy pozytywnie – mówi Fokus. – Szczególnie czekam na koncert w Islandii, który będzie dla mnie urodzinowym prezentem. Jaram się, że będziemy mieli czas na zwiedzanie tego kraju.

Reversal European Tour patronatem medialnym w Polsce objęli: DlaStudenta.pl, Hip-hop.pl, Popkiller.pl i X-Side Music.


***
„Reversal” – 3. album Pokahontaz wydany nakładem MaxFloRec 20.08.2014. Jest niejako muzyczną kontynuacją tego, co pojawiło się na poprzedniej płycie. – Można powiedzieć, że to ciąg dalszy „Rekontaktu”, a z drugiej strony to coś całkiem nowego. Materiał jest dużo bardziej zróżnicowany, na krążku znajdziecie wiele naszych muzycznych inspiracji – opisują swoje najnowsze wydawnictwo Rahim i Fokus. Zapewniają, że nie tylko fani hip-hopu znajdą na nim coś dla siebie. Krążek zawiera 13 numerów. Ich producentami są: DiNO, Zetena, Snobe Beatz, Adam L, DJ BRK i Dryskull. Jako MC gościnnie na płycie udzielili się: Bezczel, Bob One, BU, Buka, Kleszcz oraz Wuzet. Do tej pory ukazało się 5 singli promujących płytę. Należą do nich: „Habitat”, „W ruch”, „Przeciwwaga”, „Życie jest piękne”, „Desperado2” i „Przestań (Zetena RMX)” będący bonus trackiem na płycie.

Źródło: sklep.maxflo.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.