Facebook Google+ Twitter

Pokaż, co jadasz na śniadanie

Każdy, kto weźmie udział w internetowym projekcie o nazwie Autoreporterka Gastronomiczna, może zaprezentować zdjęcia posiłków, które spożywa.

Autoreporterka Gastronomiczna, to nowatorski projekt, dający mozliwość zaprezentowania światu tego, co konsumujemy. Pomysł narodził się w ubiegłym roku w głowach dwóch trójmiejskich fotografów amatorów – Przemka Brzoskowskiego oraz Cezarego Mordawskiego.

fot. Cezary MordawskiMłodzi artyści, jak sami przyznają, od dawna interesowali się fotografią niekonwencjonalną – z początku pomysł stworzenia strony, na łamach której ludzie, bez względu na swoje kulinarne upodobania, będą mogli zaprezentować to, co w danej chwili spożywają, traktowali z przymrużeniem oka.

Na początku traktowalismy to chyba jedynie jako wygłupy – wspomina Przemek Brzoskowski – dziś student gdańskiej ASP – jednak w miarę jak rodziła się myśl zebrania ludzi, którym taki sposób fotograficznej rejestracji codzienności odpowiada, doszliśmy do wniosku, że może to być ciekawy projekt w ujęciu socjologicznym i kulturowym – kontynuje współtwórca projektu. Mamy przecież przekrój przez różne sposoby i kultury spożywania posiłków w rożnych środowiskach. fot. Janusz Miller

Tak powstał projekt, któremu drugi z założycieli – Cezary Mordawski – nadał nazwę Autoreporterka Gastronomiczna.

Fotografie wszelkiego rodzaju pokarmów – od syntetycznych hamburgerów z ,,mikrofali' po krewetki w ananasie, usystematyzowane są w pięciu kategoriach; śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek oraz inne.

Ponieważ część autorów uczestniczących w projekcie profesjonalnie zajmuje się sztuką fotografii, na stronie projektu znajdziemy fotografie artystyczne na wysokim poziomie – także fotografie abstrakcyjne.

fot. Amadeusz MierzwaObecnie Autoreporterkę Gastronomiczną współtworzy ośmiu fotografów z różnych kontynentów – prócz Europy również z Azji oraz Ameryki Północnej.
Jak przyznaje Przemek Brzoskowski liczba ta może się zwiększyć – pierwszym krokiem jest założenie konta w serwisie wordpress.com, następnie należy wysłać kilka swoich fotografii o tematyce ,,gastronomicznej' na adres organizatorów (ten znajdziemy na stronie projektu). Szukamy ludzi, którzy tak jak my nie mogą rozstać się z aparatem i muszą rejestrować każdy fragment swojego życia – nam wystarczą ich posiłki – dodaje Przemek. Jest to prawdopodobnie jedyny tego typu projekt w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

słuszna uwaga ;-) - tytuł również był inny - ale ,,redakcja wie lepiej'' i zmieniła... nie rozumiem jakimi kryteriami kierują sie moderatorzy zmieniając treść artykułu merytorycznie poprawną na po prostu swoją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.03.2007 15:06

zniechęcił*

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.03.2007 15:06

Tytuł mnie zniechcił do czytania, bo jeśli mam pokazać co zjadłem, to chyba zachęta do odruchu womitalnego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://autoreporterkagastronomiczna.wordpress.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Jak dla mnie tego typu zagrania polityczne są z lekka ... właściwie brakuje mi tu odpowiedniego słowa. Przecież to jak napisać o jakichś targach a nie napisać, gdzie się odbywają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatni akapit może wydawać się niepełny z racji usunięcia przez redakcję adresu projektu - kłóci się to z polityką wiadomosci24, o czym nie wiedziałem - zainteresowanym projektem polecam wyszukanie autoreporterki... za pomocą wyszukiwarki : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.