Facebook Google+ Twitter

Pokaz filmu Bezrybie (The End of the Line)

Koalicja ekologicznych organizacji pozarządowych OCEAN2012 oraz Kino Atlantic zapraszają na pokaz filmu Bezrybie (ang. The End of the Line) oraz dyskusję ze specjalistami na temat zagrożeń i sposobów ochrony ryb oraz ekosystemó morskich.

 / Fot. Allen Shimada, NOAA NMFS OSTDokumentalista Rupert Murray bada problem przełowienia zasobów morskich. Nadmierna eksploatacja ryb na świecie doprowadziła do dramatycznego spadku populacji wielu gatunków poławianych komercyjnie. Ponadto niektóre praktyki połowowe mają destrukcyjny wpływ na wrażliwe ekosystemy morskie. Twórca wzywa widzów do podjęcia działań, aby doprowadzić do zlikwidowania problemu przełowienia zasobów morskich na świecie i odbudować zagrożone populacje. Poruszający film oparty na książce Charlesa Clovera pod tym samym tytułem otwiera oczy i sprawia, że na morza i oceany nie będziemy już patrzeć tak samo jak kiedyś.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich widzów do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym, który odbędzie się tuż po seansie filmu The End of The Line. Goście specjalni: biolodzy morza, politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych dyskutować będą miedzy innymi nad możliwymi do podjęcia i zrealizowania rozwiązaniami wobec problemu przełowienia zasobów ryb i innych zagrożeń dla ekosystemów morskich.

Pokaz odbędzie się w piątek 25 kwietnia o godzinie 12.00 w warszawskim kinie Atlantic. Wstęp na pokaz i towarzyszący panel dyskusyjny jest bezpłatny.

OCEAN2012 to koalicja organizacji zmierzających do wprowadzenia takich zmian w europejskiej Wspólnej Polityce Rybołówstwa, które położą kres nadmiernym połowom, niszczycielskim praktykom połowów i umożliwią sprawiedliwe i równomierne korzystanie ze zdrowych zasobów ryb.

Polscy członkowie koalicji OCEAN2012: Fundacja Nasza Ziemia, Klub Gaja, Zielony Instytut, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Klub Przyrodników, Stowarzyszenie ekologiczne EKO-Unia, Polski Klub Ekologiczny, Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Iny i Gowienicy, Fundacja z Naszej Strony, Fundacja Sprzątanie Świata – Polska, Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby, Fundacja Aquarius

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.