Facebook Google+ Twitter

Pokaz filmu Cezarego Ciszewskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-15 16:30

Z cyklu "Nagrodzone polskie dokumenty ostatniej dekady" poruszająca opowieść o ludziach, którzy wybrali nałóg. Po filmie spotkanie z autorem. WSTĘP WOLNY! Fort Sokolnickiego, Czarnieckiego 51 (metro: Pl. Wilsona) 23.01.15 piątek 19:00

"Wolność jest darem Boga" to opis życia grupki narkomanów mieszkających w jednym z warszawskich pustostanów. Czarek, Eryka, Ola, Młody, Poziomka dzielą życie na "grzanie" i zdobywanie pieniędzy na towar. W przerwach gadają, śpią, gapią się w telewizor. Kpią się z tych, co stali się niewolnikami konsumpcyjnego stylu życia. Chcąc się do nich zbliżyć, autor filmu decyduje się wejść na dłużej w ich świat. Sam sięga po strzykawkę. Niepostrzeżenie staje się jednym z nich.

Nagrody dla filmu na festiwalach filmowych:
- Nagroda Studia OPUS FILM na Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" w Łodzi (2006)
- Nagroda "Jańcio Wodnik" dla najlepszego filmu dokumentalnego na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni (2007)
- Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik" dla najlepszego filmu dokumentalnego w Konkursie Polskim Krakowskiego Festiwalu filmowego (2007)

Przed filmem głównym jako suport pokażemy, zrealizowany przez Cezarego Ciszewskiego w roku 2000, film „On powiedział ni ch...” (10’).
(Marcin Więcław)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.