Facebook Google+ Twitter

Pokaz filmu "Z daleka widok jest piękny"

Toruński Klub Krytyki Politycznej oraz Kino Niebieski Kocyk zapraszają na bezpłatny pokaz filmu „Z daleka widok jest piękny.”

 / Fot. Krytyka PolitycznaToruński Klub Krytyki Politycznej oraz Kino Niebieski Kocyk zapraszają na bezpłatny pokaz filmu „Z daleka widok jest piękny.”
W tym roku naszą kinową działalność mamy zamiar zacząć od mocnego uderzenia. Film Sasnalów bez żadnych skrupułów demaskuje jeden z największych polskich mitów. Ukazuje, że nawet na spokojnej wsi, gdzie życie wydaje się być wręcz nieznośnie monotonne, niespodziewanie może obudzić się ludzka, głęboko skryta pożądliwość.
Pokaz odbędzie się 11 lutego o godz. 19:00 w Studenckim Klubie Pracy Twórczej OD NOWA, ul. Gagarina 37a, Toruń.

O Filmie:
Z daleka widok jest piękny Anny i Wilhelma Sasnalów to wielkie odkrycie festiwalu Era Nowe Horyzonty. To pierwszy polski film, który nawiązuje pozbawiony kompleksów, estetyczny dialog z obecnym od lat na Nowych Horyzontach kinem światowym (trudno oprzeć się zwłaszcza skojarzeniom z twórczością mającego w tym roku retrospektywę we Wrocławiu Brunona Dumonta). A przy tym jest to kino dotykające najbardziej bolesnych problemów polskiej wspólnoty. Do tej pory
kino fabularne nie było w stanie ich podjąć.
Jakub Majmurek, Krytyka Polityczna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.