Facebook Google+ Twitter

Pokaż jak matma Cię kręci

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-25 16:32

Jeszcze tylko do końca października można nadsyłać prace na konkurs „Matma mnie kręci”, w którym główną nagrodą jest 10 tys. złotych. Warunkiem udziału jest nakręcenie krótkiego filmu promującego matematykę.

Plakat konkursu / Fot. OrganizatorJeszcze tylko do końca października można nadsyłać prace na konkurs „Matma mnie kręci”, w którym główną nagrodą jest 10 tys. złotych. Warunkiem udziału jest nakręcenie krótkiego filmu promującego matematykę. Najlepszy projekt wybiorą internauci i jury konkursu.

Celem tego nietypowego przedsięwzięcia jest promocja matematyki oraz zachęcenie młodych ludzi do kreatywnego myślenia.

- Chcieliśmy stworzyć konkurs, który pokaże, że filmy o matematyce może stworzyć każdy kto ma pomysł, wyobraźnię i choćby lekkie zacięcie do tej nauki. Jednocześnie dzięki tej akcji otrzymujemy jasny sygnał od uczniów, co ich zdaniem jest ważne, potrzebne i ciekawe w tej dziedzinie. Prace z wcześniejszych dwóch edycji, wyraźnie pokazały nam, że nietypowy z pozoru związek matematyki i filmu jest jak najbardziej możliwy i się sprawdza – mówi Piotr Tomczak z firmy ZIBI S.A - pomysłodawca konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie „Matma mnie kręci”, należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i do 31 października przesłać swój film.

Materiał, który zostanie zgłoszony do konkursu może być nakręcony w dowolnej technice i powinien trwać co najmniej minutę, lecz nie dłużej niż trzy.

Na filmy konkursowe internauci będą mogli głosować przez cały listopad. Następnie jury, w skład którego wchodzą matematycy i filmowcy, na podstawie ich popularności i ocen zgłoszonych projektów, wybierze zwycięzców tegorocznej edycji. Jurorzy będą oceniali filmy według 5 kryteriów: pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

Laureat tegorocznej edycji konkursu otrzyma 10 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych miejsc: szybkostrzelny aparat Casio Exilim FH25 oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330.

Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach matematyki. Wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.

Szczegóły dotyczące III edycji konkursu „Matma mnie kręci” można znaleźć na http://www.kalkulatory.pl/

Szymon Bryła
materiał opublikowany pierwotnie na http://www.otwarty.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To dziwne jak byłem w klasie maturalnej to matma była bólem głowy. Teraz ''mnie kręci'' szczególnie Logika.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.