Facebook Google+ Twitter

Pokaż kolory w mieszkaniu, a powiem Ci kim jesteś

Barwy wpływają na nasze emocje. Pewne kolory działają odświeżająco i orzeźwiająco, inne powodują zmęczenie. Wybierając w aranżacjach właściwą barwę, możemy powiększyć optycznie ciasne wnętrza albo rozświetlić pozbawione słońca pokoje.

Kolor pomarańczowy stwarza ciepłe i przytulne wnętrze / Fot. Vena Aranżacje wnętrz LublinSymbolika barw jest głęboko zakodowana w naszej podświadomości. Już tysiące lat temu cywilizacje poznały energię barw. Współcześni projektanci wnętrz czerpią do dziś wiedzę z tych doświadczeń. Wykorzystują oddziaływanie kolorów, aby poprawić nasz nastrój. Proporcje używanych we wnętrzach kolorów nie powinny być równe. Bądźmy jednak ostrożni, bowiem przewaga koloru ciemniejszego może przytłoczyć. Pamiętajmy, że nawet nieduże kontrastowe elementy „wychodzą” na plan pierwszy. Jasny kolor wydaje się dalszy, ciemny– bliższy. Malując sufit białym kolorem „podwyższymy” wnętrze. W zbyt długim pomieszczeniu pomalowanie krótkich ścian ciemniejszym kolorem optycznie skróci wnętrze.

Doświadczenia potwierdzają, że kolor może poprawić albo pogorszyć zdrowie. Warto zapoznać się z oddziaływaniem poszczególnych barw, by stosować je umiejętnie.

Kolor żółty - to doskonała barwa dla potrzebujących zastrzyku pewności siebie. Wprawia w radosny nastrój i pobudza do życia. Wywołuje radość. Korzystnie wpływa na łagodzenie konfliktów. Daje wrażenie lekkości. Kolor piasku można wykorzystać do przybliżenia ścian. Żółty źle działa na osoby wrażliwe na krytykę. Jest niewskazany dla ludzi odczuwających brak poczucia stabilizacji lub skoncentrowanych na dobrach materialnych. Może powodować irytację i pogarszać samopoczucie. Poprawia pamięć. Wzmacnia trzustkę, wątrobę i system nerwowy.

Kolor pomarańczowy - jest niewskazany dla osób, które czują się zagubione, chore i cierpią na klaustrofobię. To świetna barwa dla ludzi znerwicowanych. Przywraca chęć do życia. To kolor wskazany dla osób cierpiących na depresję. Sprzyja pogodnym myślom. Zastosowanie oranżu doskonale wpływa na poczucie własnej wartości. Kolor ten daje wrażenie przytulności. Zwiększa motywację do działania. Bardzo dobrze wpływa na układ trawienny, przeciwdziała zatrzymywaniu płynów ustrojowych i zwiększa odporność organizmu.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.