Facebook Google+ Twitter

Pokaż matematyczny talent

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-17 12:00

Ruszył Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich organizowany przez Politechnikę Warszawską, który promuje młode matematyczne talenty z całej Polski. Przedsięwzięcie wspierają: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Casio

Ruszył Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich organizowany przez Politechnikę Warszawską, który promuje młode matematyczne talenty z całej Polski. Przedsięwzięcie wspierają: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz firma Casio.

Konkurs, którego 12 edycja rozpoczęła się 16 listopada, kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, głównie z klas maturalnych. Jego celem jest promowanie osób matematycznie uzdolnionych z całej Polski.

Powszechny Internetowy Konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, skierowany jest do uczniów z całego kraju. Udział w matematycznych zawodach może wziąć każdy, kto posiada dostęp do internetu – wystarczy zalogować się na stronie organizatora.

Trzyetapowe eliminacje rozgrywane są korespondencyjnie. W I i II etapie uczestnicy otrzymują serię indywidualnych zadań wylosowanych przez system komputerowy, na które odpowiadają on-line. W III etapie uczestnik losuje zestaw 10 zadań i przesyła je wraz z pełnymi rozwiązaniami tradycyjną pocztą na adres organizatora. Do finału, który odbywa się w Warszawie, dostaje się 150 najlepszych zawodników z całej Polski.

Konkurs Politechniki Warszawskiej, poprzez wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu, łączy rywalizacje i edukację, dając jednocześnie szanse osobom, które mieszkają poza dużymi miastami. Dotychczasowe edycje, pokazują również, że udział w matematycznych zmaganiach może bardzo pomóc w przygotowaniach do matury – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Do konkursu można przystępować dowolną liczbę razy i w dowolnym momencie – nawet 2 tygodnie przed finałem. Laureatów XII Powszechnego Internetowego Konkursu poznamy 19 kwietnia 2011 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.sigma.mini.pw.edu.pl/konkurs/konkurs.cgi

Szymon Bryła

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.