Facebook Google+ Twitter

Pokaz mody na Delicjach Artystycznych. Wywiad z projektantkami

Chwilę przed pokazem mody w trakcie Delicji Artystycznych (3-4 grudnia 2011, Centrum Gemini), pytam projektantki Justynę Więcław i Martę Misiuro, czym zaskoczą nas tym razem.

Marta Derkiewicz: Pracowałyście razem przy zeszłorocznym pokazie mody (Bajkowe inspiracje). Co pokażecie tym razem?
Justyna Więcław: W naszym przypadku nie sposób uniknąć bajkowych inspiracji. Chociaż mamy świadomość, że życie to nie bajka, nie chcemy zatracić fantazyjnej formy na rzecz formy czysto użytkowej. Motywem przewodnim tegorocznej kolekcji są zimowe akcesoria i dodatki.
Marta Misiuro: Na pokazie zobaczymy zimową kolekcję dodatków Justyny oraz wykonane przeze mnie specjalnie do tego projektu bardzo duże broszki i aplikacje ze szkła i tkanin. Cała kolekcja jest w pełni użytkowa, czyli po prostu można się w to ubrać, pomimo że prace są oczywiście dość ekscentryczne.

Skąd pomysł na tegoroczną kolekcję, czym się inspirowałyście?
MM: Jak już wspominałyśmy, to drugi wspólny pokaz, nić porozumienia, która jest między nami, daje nam wspaniałą możliwość tworzenia wspólnych kolekcji. Inspiracja tworzy się gdzieś na pograniczu jawy i snu, podsycona melancholijną tęsknotą za przeszłością, z romantyczną historią w tle, nasączona teatralną magią, inspirowana klimatem starej, carskiej Rosji, doprawiona bajkową grozą, barokowym przepychem, etniczną prostotą....naszą wyobraźnią... moimi rysunkami na papierze, Justyny "obrazami" z tkanin z dodatkiem mojego szkła...
JW: Najlepszą inspiracją do stworzenia kolekcji o takim charakterze jest pora roku. Wymusza dobór tkanin. Moją inspiracją były też własne potrzeby estetyczno-praktyczne, decydujące o jakości życia w miejskiej dżungli.

Jak pracuje Wam się razem w tym roku?
JW: Znamy się do dawna, pracuje nam się razem świetnie, określiłabym
to dwoma słowami - harmonijna współpraca.
MM: Jest nawet lepiej niż przy zeszłorocznym pokazie, mamy doświadczenie we wspólnej pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.