Facebook Google+ Twitter

Pokaż światu do czego używasz Linuksa

Korzystasz z Linuksa, wymyśliłeś nowe zastosowanie sytemu, które zrewolucjonizuje prace na komputerze, chcesz wygrać cenne nagrody? Nic prostszego! Nakręć krótki filmik i weź udział w konkursie „Pokaż do czego używasz Linuksa”.

Strona główna konkursu / Fot. screenRusza międzynarodowy konkurs organizowany przez firmy Novell, HP i Intel oraz The Linux Foundation. Aby wziąć udział w walce o cenne nagrody, uczestnicy muszą nakręcić krótki film wideo w ciekawy sposób przedstawiający odpowiedź na pytanie „do czego używasz systemu Linux”. Tematyka prac jest dowolna, od prezentacji innowacyjnych rozwiązań zbudowanych na bazie Linuksa, po standardowe użycia systemu w codziennej pracy, którą Linux znacznie przyspiesza i ułatwia. Wideo może być zrobione w formie opowiastki, prezentacji dokonań w pracy z systemem lub filmu instruktażowego.

- Konkurs skierowany jest do użytkowników, którzy już korzystają z systemu, albo z uwagi na konkurs zaczną. Organizatorzy nie narzucają sposobu wykorzystania Linuksa. Jest to system open source'owy, więc każdy użytkownik ma szanse tworzenia oprogramowania według własnych upodobań. Może wymyślać nowe zastosowania i opcje systemu, a celem konkursu jest ukazanie bogactwa możliwości, jakie oferuje Linux - mówi Rafał Kruschewski z firmy Novell, która zajmuje się dostarczaniem oprogramowania i usług opartych na produktach open source.

Jakie wymagania muszą spełniać nadesłane prace? Film nie może trwać dłużej niż jedną minutę, musi być nakręcony w formacie odtwarzanym przez YouTube, w języku angielskim lub z angielskimi napisami. Do konkursu zaproszeni są tylko pełnoletni uczestnicy.

Czy warto wziąć udział w zabawie? Na pewno! Główna nagroda to 2000 USD, na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają też netbooki HP Mini 2140, zaś dziesięć drugich miejsc zostanie nagrodzonych kamerami Flip Mino.

Prace konkursowe można zgłaszać na adres http://www.howdoyoulinux.com do 1 czerwca 2009 r. 3 czerwca zostanie ogłoszona lista finalistów wyłoniona przez sponsorów konkursu i rozpocznie się internetowe głosowanie na najlepszy film. Rozstrzygnięcie zabawy nastąpi 1 lipca, kiedy to poznamy jej laureatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.