Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11159 miejsce

Pokaz sztuki walki aikido w Nowogardzie

Filia klubu aikido "SOMA" w Nowogardzie zorganizowała pokaz sztuki walki. Pokaz odbył się na forum w szkole podstawowej nr 3, przy ul. Boh. Warszawy w Nowogardzie. Zapraszam na film.

Sensei Bogusław Strachowski wprowadza publiczność do mającego się odbyć pokazu nabytych przez uczniów umiejętności sztuki walki aikido w zaledwie kilku miesiącach ćwiczeń. / Fot. Piotr WierzbickiKlub Aikido "SOMA" w Nowogardzie

W krótkim okresie czasu, bo zaledwie dwóch lat, na terenie zachodniopomorskiego powstają kluby i ich filie sztuk walki wschodu, jak grzyby po deszczu. Szczególnie w dyscyplinach aikido i karate. Trzeci klub jaki powstał w Nowogardzie to klub aikido "SOMA", jako filia klubu ze Szczecina.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyKlub "SOMA" rozpoczął swoją działalność przy szkole podstawowej nr 3 Nowogard w roku szkolnym 2009/2010. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu z podziałem na dwie grupy wiekowe. Zajęcia prowadzi główny instruktor klubu "SOMA" w Szczecinie Sensei Bogusław Strachowski 3 dan akido aikikai.

Mnie osobiście zaskoczył sam Sensei Bogusław Strachowski. Oceniłem go na wiek dwudziestu ośmiu lat i pomyliłem się o prawie drugie tyle. A jego sprawność fizyczna, poziom koncentracji, precyzyjne myślenie i sposób rozmowy ze mną dowodzi, że uprawianie tej dyscypliny jest ze wszech miar zasadne.

Uczniowie uprawiając tę dyscyplinę, lepiej rozwijają się fizycznie i osiągają lepsze wyniki nauczania. Zatem dydaktycy powinni zająć się tym zagadnieniem w szkolnictwie.
Celem zorganizowanego pokazu była prezentacja umiejętności rodzinom podopiecznych, jakie nabyli w przeciągu dwóch do sześciu miesięcy ćwiczeń. Zobaczmy to na załączonych filmach.Klub Aikido SOMA - filia w Nowogardzie cz.II

www.aikido-nowogard.pl

Mikołajkowy Turniej Karate o puchar prezydenta miasta Szczecina

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za ciekawe komentarze. Te pozytywne i negatywne. Toć zyjemy w demokracji i kazdy głos trzeba szanować, no nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zainteresowany
  • zainteresowany
  • 31.03.2011 10:17

Zgadzam się z XYZ. To japońska sztuka walki, która jako jedna z niewielu wykorzystuje siłę przeciwnika przeciwko niemu samemu. Aikido to perfekcyjny system rzutów, dźwigni, unieruchomień oraz uderzeń we wrażliwe miejsca wykonywanych wraz z usunięciem się z linii ataku. Ruchy wykonywane są po okręgach, co oprócz skuteczności, czyni tę SZTUKĘ WALKI piękną i elegancką. To tyle dla "niezorientowanego" Piotra. Pokaz bardzo fajny. Uważam, że dzieciaki są super i gratulacje dla rodziców, że wybrali taką, a nie inną sztukę walki, dla swoich pociech. Pozdrawiam, zainteresowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYZ
  • XYZ
  • 31.03.2011 09:32

Aikido to japońska sztuka walki, jedna z najbardziej znanych i rozpowszechnionych na świecie (początki 1942r.). Pytania można kierować: kontakt@soma.szczecin.pl ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 31.03.2011 00:53

tylko jedno pytanie do kogoś zorientowanego w temacie.
Od kiedy AIKIDO jest sztuką walki???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla młodych adeptów to niebywała okazja zobaczyć taki pokaz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda,że mnie niebylo. Przydlalby sie taka sztuka o do obrony przed Nutką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez uzasadnienia? Tak po partyzancku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.