Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26112 miejsce

Pokaz sztuki walki aikido w Nowogardzie

Filia klubu aikido "SOMA" w Nowogardzie zorganizowała pokaz sztuki walki. Pokaz odbył się na forum w szkole podstawowej nr 3, przy ul. Boh. Warszawy w Nowogardzie. Zapraszam na film.

Sensei Bogusław Strachowski wprowadza publiczność do mającego się odbyć pokazu nabytych przez uczniów umiejętności sztuki walki aikido w zaledwie kilku miesiącach ćwiczeń. / Fot. Piotr WierzbickiKlub Aikido "SOMA" w Nowogardzie

W krótkim okresie czasu, bo zaledwie dwóch lat, na terenie zachodniopomorskiego powstają kluby i ich filie sztuk walki wschodu, jak grzyby po deszczu. Szczególnie w dyscyplinach aikido i karate. Trzeci klub jaki powstał w Nowogardzie to klub aikido "SOMA", jako filia klubu ze Szczecina.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy



Klub "SOMA" rozpoczął swoją działalność przy szkole podstawowej nr 3 Nowogard w roku szkolnym 2009/2010. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu z podziałem na dwie grupy wiekowe. Zajęcia prowadzi główny instruktor klubu "SOMA" w Szczecinie Sensei Bogusław Strachowski 3 dan akido aikikai.

Mnie osobiście zaskoczył sam Sensei Bogusław Strachowski. Oceniłem go na wiek dwudziestu ośmiu lat i pomyliłem się o prawie drugie tyle. A jego sprawność fizyczna, poziom koncentracji, precyzyjne myślenie i sposób rozmowy ze mną dowodzi, że uprawianie tej dyscypliny jest ze wszech miar zasadne.

Uczniowie uprawiając tę dyscyplinę, lepiej rozwijają się fizycznie i osiągają lepsze wyniki nauczania. Zatem dydaktycy powinni zająć się tym zagadnieniem w szkolnictwie.
Celem zorganizowanego pokazu była prezentacja umiejętności rodzinom podopiecznych, jakie nabyli w przeciągu dwóch do sześciu miesięcy ćwiczeń. Zobaczmy to na załączonych filmach.



Klub Aikido SOMA - filia w Nowogardzie cz.II

www.aikido-nowogard.pl

Mikołajkowy Turniej Karate o puchar prezydenta miasta Szczecina

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za ciekawe komentarze. Te pozytywne i negatywne. Toć zyjemy w demokracji i kazdy głos trzeba szanować, no nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zainteresowany
  • zainteresowany
  • 31.03.2011 10:17

Zgadzam się z XYZ. To japońska sztuka walki, która jako jedna z niewielu wykorzystuje siłę przeciwnika przeciwko niemu samemu. Aikido to perfekcyjny system rzutów, dźwigni, unieruchomień oraz uderzeń we wrażliwe miejsca wykonywanych wraz z usunięciem się z linii ataku. Ruchy wykonywane są po okręgach, co oprócz skuteczności, czyni tę SZTUKĘ WALKI piękną i elegancką. To tyle dla "niezorientowanego" Piotra. Pokaz bardzo fajny. Uważam, że dzieciaki są super i gratulacje dla rodziców, że wybrali taką, a nie inną sztukę walki, dla swoich pociech. Pozdrawiam, zainteresowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYZ
  • XYZ
  • 31.03.2011 09:32

Aikido to japońska sztuka walki, jedna z najbardziej znanych i rozpowszechnionych na świecie (początki 1942r.). Pytania można kierować: kontakt@soma.szczecin.pl ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 31.03.2011 00:53

tylko jedno pytanie do kogoś zorientowanego w temacie.
Od kiedy AIKIDO jest sztuką walki???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla młodych adeptów to niebywała okazja zobaczyć taki pokaz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda,że mnie niebylo. Przydlalby sie taka sztuka o do obrony przed Nutką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez uzasadnienia? Tak po partyzancku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.