Facebook Google+ Twitter

Pokaż Warszawę dziecku. Poznaj "30 pomysłów na spacer po Warszawie"

Zapewne każdy pamięta z dzieciństwa nudne wycieczki z przewodnikiem. Mówiono nam, z którego wieku pochodzi zwiedzany obiekt, ale nie potrafiono nim zafascynować. Przewodnik "Spaceruj z dzieckiem. 30 pomysłów na spacer po Warszawie" to pozycja, która pomoże wzbudzić w dziecku instynkt odkrywcy.

 / Fot. Rafał GdakPrzewodnik "Spaceruj z dzieckiem. 30 pomysłów na spacer po Warszawie" autorstwa Lidii Raś składa się z 30 kart. Na pierwszej stronie znajdziemy kolorowy szkic terenu, który będziemy zwiedzać. Na rewersie umieszczono opis wycieczki przystosowany dla dzieci w wieku 3-8 lat. Autorka zwraca się bezpośrednio do małego bohatera wyprawy, nawiązuje z nim dialog i zachęca do aktywności. Dziecko nie tylko dowie się najważniejszych rzeczy o odwiedzanym miejscu, ale też dzięki zagadkom zapamięta, gdzie było i co widziało.

Autorka przewodnika ograniczyła objętość opisów do niezbędnego minimum. Dzięki temu są one dynamiczne i mówiąc kolokwialnie nie zanudzą dziecka na śmierć. Plan wycieczki dostosowany został do zdolności poznawczych młodego odkrywcy. Podczas spaceru po Starym Mieście usłyszy on więc o Bazyliszku czy dowie się skąd wziął się niedźwiedź przed sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na ul. Świętojańskej.

 / Fot. Rafał GdakKażda karta zawiera informacje ważne dla rodziców. Określono czas trwania wycieczki, napisano jakimi autobusami lub tramwajami można dostać się na miejsce, uprzedzono czy wyprawa będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami w postaci biletów wstępu oraz podano linki do stron internetowych odwiedzanych instytucji. Większość spacerów można zorganizować zarówno w zimie, jak i w lecie. Gdy jest inaczej, rodzic zostanie o tym poinformowany symbolem słoneczka lub płatka śniegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Wszystkim dziękuję za miłe słowa i to wyrażone tak "na wyrost" :-) Mam nadzieję, że w bezpośrednim kontakcie nie zmienicie Państwo zdania ;-) A przewodnik faktycznie, ma uczyć, przywoływać proste informacje, ale tak naprawdę, ma zachęcać, by nie kończyć na tej kropelce wiedzy, ale dalej drążyć temat, bawić się nim wspólnie z dzieckiem. To taka alternatywa dla samotnego ślęczenia przed tv albo komputerem :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki przewodnik, to ogromna pomoc dla rodziców. Myślę, że trudno jest napisać dobry przewodnik adresowany do rodzin. Najbardziej genialne są proste pomysły, tylko trudno jest na nie wpaść:)
Jestem bardzo ciekawa tego przewodnika, chociaż nie mam prywatnych dzieci, a moje służbowe dzieci są nieco starsze:) Niektóre pomysły pewnie można by wykorzystać w czasie wymian międzynarodowych młodzieży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Basiu :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już lajkuję na FB. Lidko. Super Bomba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łooooł! Pani Lidka autorką przewodnika dla dzieci! Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.