Facebook Google+ Twitter

Pokazy lotnicze w Siemirowicach koło Lęborka

W sobotę, 5 października, w bazie lotnictwa morskiego w Siemirowicach koło Lęborka odbędą się pokazy lotnicze połączone z zawodami na celność rzutów tratwą ratunkową. Zapraszamy w godzinach 9:00 – 14:00.

 / Fot. Materiał MW RPJutro, w godzinach 9:00 – 14:00 w bazie lotnictwa morskiego w Siemirowicach koło Lęborka odbędą się statyczne i dynamiczne pokazy lotnicze. Wszystko w ramach dnia otwartego 44 Bazy Lotnictwa Morskiego. Atrakcją dnia będą zawody na celność zrzutu z samolotu tratwy ratunkowej.

Zawody na celność zrzutu tratwy ratunkowej z samolotów patrolowych Bryza rozpoczną pokazy dynamiczne na lotnisku Marynarki Wojennej RP w Siemirowicach. Oceniany będzie manewr, jaki wykonuje się podczas realnej akcji ratowniczej na morzu. Po zlokalizowaniu rozbitków zrzuca im się tratwę ratunkową. Zawody będą okazją do zaprezentowania precyzyjnego pilotażu podczas akcji ratunkowej, bowiem zrzutu dokonuje się przy prędkości około 200 km/h z wysokości 100 metrów, a tratwa powinna znaleźć się w odległości nie większej niż 50 metrów od.

 / Fot. Materiał MW RPW dynamicznych pokazach lotniczych zaprezentują się śmigłowce do zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ, pokładowe SH-2G oraz samoloty Su-22. Na zakończenie pokazu dynamicznego grupa ratownictwa lotniskowego przeprowadzi symulowaną operację gaszenia pożaru samolotu Bryza oraz ewakuacji jego załogi.

Podczas dnia otwartego na płycie lotniska w Siemirowicach odbędzie się wystawa samolotów i śmigłowców lotnictwa morskiego oraz uzbrojenia i specjalistycznego wyposażenia jednostki. Swoje wyposażenie zaprezentuje również Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy.

 / Fot. W. Strzelecki (MW RP)W skład 44. Bazy Lotnictwa Morskiego wchodzi Grupa Lotnicza Siemirowice wyposażona w samoloty patrolowo – rozpoznawcze An-28B1R i An-28B1RM Bis, samoloty monitoringu ekologicznego An-28E oraz Grupa Lotnicza Darłowo wyposażona w śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ, śmigłowce ratownicze Mi-14PŁ/R i W-3RM „Anakonda” oraz śmigłowce Mi-2. Do głównych zadań bazy należy rozpoznanie i wskazywanie celów okrętom, poszukiwanie, śledzenie i niszczenie okrętów podwodnych, zabezpieczenie ratownicze polskiej strefy poszukiwania i ratownictwa na morzu oraz monitoring ekologiczny Polskiej Strefy Ekonomicznej na Bałtyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.