Facebook Google+ Twitter

Pokemon Go, czyli wielki powrót kieszonkowych potworów (wideo)

Tylko 48 godzin wystarczyło aby aplikacja "Pokemon Go" stworzona przez Nintendo, swoją popularnością w Stanach Zjednoczonych wyprzedziła najbardziej znaną randkową aplikację "Tinder" a teraz powoli zaczyna doganiać "Twiitera".

 / Fot. Logo gryNa początku lipca premierę miała długo zapowiadana aplikacja z "kieszonkowymi potworami" w roli głównej. "Pokemon Go" to gra w której wcielamy się w postać trenera pokemonów, poruszając się w wirtualnej krainie wykorzystującej Google Maps (rzeczywistość rozszerzona), możemy łapać stworki dosłownie spotykając je na swojej drodze. Aplikacja oprócz mapy, wykorzystuje również obraz z kamery w smartfonie, tak aby łapanie pokemonów wyglądało jak najbardziej realnie.

Oprócz kolekcjonowania potworów możemy również z nimi walczyć, możemy stać się lokalnym mistrzem w rozgrywkach z pokemonami, czy je hodować w specjalnych inkubatorach, tak aby ewoluowały w silniejsze formy. Opcji jest dużo, gdyż do tego dochodzi masa gadżetów, które służą do łapania, czy zwabiania pokemonów a możemy je zakupić w specjalnie przeznaczonych do tego "pokestopach" umiejscowionych najczęściej w ważnych punktach miasta.

Rozgrywka w czasie rzeczywistym w ciągu kilku dni stała się nie tylko bardzo modna w Ameryce ale i również staje się coraz popularniejsza również i w Polsce. Świadczą o tym masowo pojawiające się artykuły w polskich mediach na jej temat. Co ciekawe mimo iż nasz rodzimy App Store (ani inne platformy) jeszcze nie oferuje jej w sprzedaży, tysiące fanów gry z naszego kraju znalazło sposoby aby zainstalować ją również w swoich smartfonach w wersji zagranicznej.

Niestety znane są już na świecie przypadki wykorzystywania aplikacji w celu łamania prawa. Takie jak grupa przestępców ze stanu Missouri w USA, którzy wykorzystując skupienie graczy, dokonywali na nich napaści rabunkowych. Znany jest również przypadek dziewczyny która szukając wodnych pokemonów nad rzeką przypadkiem natrafiła na topielca.

Warto również dodać, że nowa gra z serii Pokemon to także duży biznesowy sukces, kilka godzin po pozytywnych opiniach w mediach na jej temat, kurs Nintendo wystrzelił do góry i podniósł akcje firmy o 25 procent.

Pozostaję nam jedynie czekać na oficjalną premierę aplikacji "Pokemon Go" w naszym kraju. Niestety na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo kiedy to nastąpi.

[AKTUALIZAJCA] "Pokemon Go" jest już oficjalnie dostępne w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.