Facebook Google+ Twitter

Pokłosie po "Pokłosiu" w Ostrołęce

W Ostrołęce nie ucichły jeszcze echa po konflikcie związanym z kontrowersyjnym filmem "Pokłosie", a już powstała nowa społeczność na Facebooku "Jestem z Ostrołęki i obejrzę Pokłosie". Na fanpage'u zawisła informacja: "Ostrołęczanie sami decydują jakie filmy oglądają".

 / Fot. .We wtorek pisaliśmy na łamach "Wiadomości 24" o aferze w Ostrołęce, gdzie Dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury zdjął z afisza kina Jantar najnowszy obraz Władysława Pasikowskiego.

Jak się okazuje, temat ma swój ciąg dalszy. Autor strony na Fb zaznacza: "Dyskusja na tej stronie nie dotyczy tego kto wycofał film (i czy faktycznie wycofał), ani nawet tego, czy 'Pokłosie' to film wybitny lub oparty na rzetelnych faktach". O co więc tak naprawdę chodzi w inicjatywie?

"Istotą tej strony jest manifest zawarty w jej tytule" – podkreśla założyciel strony. Oprócz tego inicjator dąży do zerwania z negatywnym wizerunkiem Ostrołęki, pojawiającym się w mediach, jako miasta, które odrzuca premierę nowego obrazu Pasikowskiego i cenzuruje film, "bo tak przecież nie jest. Ostrołęka, o której czytamy dziś w mediach - to nie my". Autor dodaje na koniec z przekąsem: "Fanclubem nie jesteśmy. Nie płaci nam ani Pasikowski, ani TVN".

Fanpagea polubiło do tej pory 240 osób, które aktywnie biorą udział w dyskusji. Autor apeluje o zachowanie kultury osobistej i powstrzymanie się od wulgarnych komentarzy. Strona powstała "pod wpływem płomiennej (acz kulturalnej - przynajmniej na razie) dyskusji w grupie na facebooku Ostrołęka dla Kobiet". Na stronie można znaleźć m.in. recenzje i lokalne informacje.

"Pokłosie" niewątpliwie dzieli internautów, tak samo jak wszystkich Polaków. Jedni podkreślają, że jest to tylko fikcja, inni zarzucają mu "antypolskość".
Tylko, czy aby na pewno jest to dobre usprawiedliwienie, żeby decydować za całą społeczność lokalną na co ma chodzić do jedynego kina w mieście?
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obejrzałem i stwierdzam, co następuje :)
"Pokłosie" ma bardzo znikomą, jeżeli nie zerową wartość historyczną i jako taki nie powinien być w ogóle brany pod uwagę w jakichkolwiek poważnych rozważaniach na temat losów polskich Żydów w okresie II wojny światowej. Nie jest to film historyczny, ale fikcyjny dramat, którego zadaniem jest zaspokojenie wzrokowo-słuchowych potrzeb widza, a nie jego historycznej ciekawości.
Poza tym, Polskich filmów za granicą naprawdę nikt, absolutnie nikt nie ogląda. Nikt się Polską nie interesuje. To tylko nam się wydaje, że jak ktoś pierdnie w Warszawie to w Nowym Jorku jest huragan. Wrzućmy na luz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.