Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8052 miejsce

Pokochana od pierwszego... zmywania

Zmywarka została przez niektórych pokochana od pierwszego... zmywania. Czyż można jej nie polubić, gdy po niedzielnym obiadku, zamiast stać przy zlewozmywaku oglądamy telewizję popijając sobie kawkę, a ona za nas robi brudną robotę?

Kuchnia ze zmywarką wolnostojącą Fot.Urszula Tomaszewska / Fot. Urszula TomaszewskaNie chciałabym napisać, że zmywarka ma same plusy, ale minusy trudno mi dostrzec. Czy ktoś z nas potrafi precyzyjnie umyć 9 kompletów zastawu w wiaderku wody? Projektując kuchnię warto zastanowić się nad szerokością zmywarki. Zmywarki produkowane są w dwóch szerokościach: 45 i 60 cm. Zawsze mają wysokość minimum 82 cm. Nie daje się ich regulować poniżej tego wymiaru. Warto to uwzględnić przy planowaniu zmywarki. W kuchni często walczymy w niej o każdy centymetr. Niekiedy zwiedzeni wygodą mycia garnków w zmywarce, pomimo niewielkiej ilości miejsca, decydujemy się wstawić 60-tkę.

Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli używamy dużych garnków, to z reguły ich mycie w zmywarce nie jest ekonomiczne. Zaledwie 4 garnki zajmą całą jej powierzchnię. Warto też pokusić się o zakup jednakowych talerzy. Naczynia w koszach umieszczane są równolegle, i jeśli ich kształty są różne, wymagają rzadszego rozstawu, by mogła wokół nich przepłynąć woda.

Każda zmywarka składa się z koszy, panela sterującego, filtrów i grzałki do wody. Dwa kosze: górny i dolny, zamocowane na rolkach, które ułatwiają wysunięcie. W niektórych typach wysokość zamocowania górnego kosza jest regulowana. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie powierzchni w zmywarce. Dodatkowo wyposażona jest w specjalne składane uchwyty do ustawiania szklanek i kieliszków. W dolnym koszu jest pojemnik na sztućce. Pod każdym koszem zainstalowane są ruchome zraszacze, rozpylające pod ciśnieniem wodę.
Istnieją dwa rodzaje paneli sterujących.

Pierwszy z nich znajduje się w górnej części drzwi. Stosowany jest w zmywarkach wolnostojących i do zabudowy. Dostęp do niego jest możliwy nawet po zamknięciu drzwi zmywarki. Jego powierzchnia wymaga pielęgnacji, bowiem wykonany jest ze stali nierdzewnej. Drugi typ sterowania stosowany jest w zmywarkach do zabudowy. Przyciski umieszczone są na krawędzi drzwi. Nastawia się ją po uchyleniu frontu. Z zewnątrz taka zmywarka wygląda jak szafka kuchenna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.