Facebook Google+ Twitter

Pokój na Ukrainie? Michnik za twardą rozprawą z separatystami

Polscy eksperci, politycy i autorytety wzywają do twardej rozprawy z separatystami. – Najlepiej w stylu jugosłowiańskim – nawołuje w "Die Welt" Adam Michnik. – "Na Ruskich" działa brutalna siła – jednomyślnie twierdzą elity.

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0 / Fot. Heinrich-Böll-Stiftung- Rosja rozumie tyko język siły. Separatystów należy zwalczyć szybkim i celnym uderzeniem. – wzywa prof. R. Kuźniar. W takim tonie wypowiada się większość polskich ekspertów. Także Adam Michnik.

Po co komu dialog? – Pokój w Jugosławii nastał dzięki nalotom NATO - przypomina redaktor naczelny gazety Wyborczej w wywiadzie udzielonym niemieckiej prasie.

Na dociekania "Die Welt", czy doświadczenia ojca wpływają na syna, szef GW przyznał, że gdy Stalin poddał krytyce i czyścił szeregi ukraińskiej partii komunistycznej z "rzekomego ukraińskiego nacjonalizmu", jego tato nie poparł nacjonalistów i zajął stanowisko pro-stalinowskie.

Czytaj więcej: Zwolennicy federacji rozbrajają ukraińską armię

O możliwie szybkim zakończeniu walk na wschodzie kraju Poroszenko mówił w niedzielę po zaprzysiężeniu na stanowisko prezydenta. - Musimy w nadchodzącym tygodniu przerwać ogień. Dla mnie każdy dzień, w którym umierają ludzie, każdy dzień, w którym Ukraina płaci tak wysoką cenę, jest nie do zaakceptowania. Należy jak najszybciej przywrócić prawidłowe funkcjonowanie granicy Ukrainy, aby gwarantować bezpieczeństwo każdego ukraińskiego obywatela mieszkającego w Donbasie, niezależnie od jego politycznych sympatii - wyjaśniał.

Przed obchodami normandzkimi nie było mowy o jakimkolwiek dialogu. – Będziemy nieugięci. Nie spoczniemy dopóki nie wyeliminujemy ostatniego terrorysty - mówił o zwolennikach federacji prezydent Poroszenko.

Czytaj więcej: J. Korwin-Mikke: "Nie wtrącajmy się do Ukrainy"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Naszym psim obowiązkiem jest wreszcie zrozumieć, że zamykanie ludzi w Bastylii było złe, ale ścinanie ich na gilotynie było dobre. W pierwszym wypadku robiła to władza niesłuszna, a w drugim słuszna. Bicie pana Michnika w więzieniu było niesłuszne, ale żądanie przezeń zabicia buntowników jest słuszne. Co jest słuszne, a co niesłuszne okreólają przywódcy całej postępowej ludzkości, wybiegający swym jedynie słusznym osądem co najmniej sto lat do przodu. My widzimy wszystko z perspektywy robaka, a oni z lotu ptaka. Partia... rzec chciałem demokracja, wie lepiej, bo z samej góry lepiej widać. My sami tego chcemy, tylko jeszcze nie rozumiemy. ale są tacy, którzy nam w tym pomogą. bo taki mają zawód.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to nic innego jak stara dobra walka o pokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak takich "demokratów" traktować poważnie? Jak komuchy dobierali im się do dupy, to raban na całą Europę czynili, że patriotów gnębią... A tu proszę... jeżeli inni nie myślą tak jak oni, to wypalić ich gorącym żelazem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.