Facebook Google+ Twitter

Pokój w Strefie Gazy, Izrael porozumiał się z Hamasem (wideo)

Po tygodniu zaciętych walk, dzięki staraniom społeczności międzynarodowej, na Bliskim Wschodzie doszło do zawieszenia broni. Czy oznacza to trwały pokój miedzy Izraelem a Palestyną?

 / Fot. EPA/ALAA- Chwilę temu weszło w życie porozumienie o zawieszeniu broni w walkach na południu - poinformowało wczoraj wieczorem dowództwo izraelskiej armii w specjalnym komunikacie prasowym. Jak zaznaczono dalej, Izrael osiągnął wszystkie wyznaczone cele operacji "Filar Obrony".

Porozumienie zawarte dzięki wysiłkom społeczności międzynarodowej zakłada, że Izrael wstrzyma wszelkie operacje powietrzne nad Strefą Gazy, a Hamas powstrzyma się od kolejnych ataków rakietowych na terytoria izraelskie.

Czytaj też: Tragiczna sytuacja ludności Gazy, w szpitalach brakuje leków


Jak poinformowała agencja prasowa RIA Novosti, Lider Hamasu, Khaled Meshaal, oświadczył, że zawieszenie broni to zwycięstwo dla Palestyńczyków. Wyraził też przekonanie, że Izrael wywiąże się z podjętych w czasie negocjacji zobowiązań i w ciągu 24 godzin zniesie blokadę Strefy Gazy.

Od początku izraelskiej operacji "Filar Obrony", będącej odpowiedzią na powtarzające się ataki rakietowe bojowników Hamasu, śmierć w bombardowaniach Gazy poniosło ponad 150 Palestyńczyków. Izrael potwierdził 5 ofiar śmiertelnych.

Mieszkańcy Gazy na ulicach, Palestyńczycy celebrują zawieszenie ognia:


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Teraz międzynarodowa zrzutka na odbudowę zniszczeń i za jakis czas pewnie niestety od nowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.