Facebook Google+ Twitter

Pokojowa Nagroda Nobla dla trzech kobiet

Norweski Komitet Noblowski Pokojową Nagrodę Nobla przyznał Ellen Johnson-Sirleaf, Leymah Gbowee i Tawakkul Karman. To trzy kobiety, działaczki ruchów wolnościowych, inicjatorki przemian w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Komitet Noblowski uhonorował kobiety, których działania na rzecz poszerzania praw człowieka przyczyniły się do zmian w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzie.
Jak podano w uzasadnieniu: za "walkę bez przemocy na rzecz bezpieczeństwa kobiet i pełnego udziału kobiet w procesie budowaniu pokoju".

 / Fot. Shealah Craighead, domena publicznaEllen Johnson-Sirleaf - działaczka polityczna, ekonomistka, pierwsza kobieta prezydent Liberii od stycznia 2006, absolwentka Harvardu. / Fot. used in the portion of the article naming Leymah Gbowee as the leader of the organization

Tawakkul Karman - jemeńska dziennikarka, bojowniczka na rzecz praw człowieka, demokracji i wolności słowa.

Leymah Gbowee - afrykańska działaczka na rzecz ruchów pokojowych, rozszerzania praw człowieka w Liberii.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Brawo! To są prawdziwe działaczki - w odróżnieniu od większości naszych "bojowniczek o prawa kobiet", które psioczą na "tych okropnych facetów" w przerwach między polerowaniem pazurków a lekturą "Twojego Stylu"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wspaniale, że Komitet uznał działanie tych Pań na rzecz pokoju i praw kobiet. Cieszę się, że dostrzeżono zwłaszcza działania Tawakul Karman. Niezwykle mądra i piękna kobieta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była Burmistrzem i vice burmistrzem miejscowości w której mieszkam, skończyła karierę polityczną i stworzyła fundację pomagania AFryce. ok 6 miesięcy w roku jest na czarnym kontynencie. Zawsze wraca do Ch na B.N. Spróbuję ją złapać. Nie odmówi mi na pewno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, to bardzo dobry pomysł :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulcaje dla tych Pań. WIelkie uznanie i zwrócenie uwagi całego świata na ich działaLmość, od kórej zależy przyszłość AFryki. Afryka jest zagrożona. A bez kobiet wymrze, wyludni się.
Znam pewną Szwajcarkę mocno zaangażowaną w sprawa "afrykańskie". Działa- operuje w Zimbabwe. Nawet miałam pomysł rozmowy z nią dla W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.