Facebook Google+ Twitter

Pokojowa Nagroda Nobla przyznana!

Profesor Muhammad Yunus i jego organizacja "Grameen Bank" laureatami Pokojowej Nagrody Nobla.

Muhammad Yunus /źr. http://www.grameen-info.orgProfesor Yunus jest ekonomistą. Opracował system mikropożyczek dla najbiedniejszych mieszkańców Bangladeszu, które udziela "Grameen Bank".

Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana jest od 1901 i ufundował ją Alfred Nobel. Tegoroczny laureat otrzymał ponad milion euro.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Piotrze,
Ty dalej swoje. Źródło jest jak najbardziej dobre w senie prawnym i dziennikarskim. Jest nim relacja z ogłoszenia wyników i strona nagrody Nobla (http://nobelprize.org/nobel_prizes/peace/laureates/2006/). Podawałem Ci to w mailu, a Ty dalej swoje.
Jeśli chodzi o pisownie to użyta w W24 jest jak najbardziej prawidłowa i to zarówno w przypadku imienia jak i nazwiska. Przytaczałem CI mailem co na temat imienia mówi Słownik Języka Polskiego PWN (hasło: Muhammad: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2568560).
Podpierałeś się newsem z GW, z którego zresztą "zapożyczyłeś" część swojego artykułu (widać to wyraźnie po pisowni). Rzeczywiście w pierwszym newsie, który ukazał się tylko na portalu, Gazeta piszę imię i nazwisko noblisty per "Mohammad Junus". Później już się poprawiła, bo pewnie ktoś z korekty zauważył błąd. Obecnie konsekwentnie piszą poprawnie Muhammad Yunus" (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/3,53222.html?slowo=yunus) - z kilkoma wyjątkami, gdzie jeszcze nie poprawili. Przypomnę CI, że na W24 od samego początku była poprawna forma.
Błąd w portalu (Gazeta.pl) wynikał zapewne z tego, że teksty do portalu nie "idą" przez korektę, a tylko przez wewnętrzny słownik (składają się na niego wszystkie wyrazy jakie kiedykolwiek padły w Gazecie Wyborczej :-)). Teksty do papierowego wydania już są sprawdzane przez korektę, a jest to najlepsza w Polsce korekta. Wiem to wszystko i znam procedury obiegu tekstów w Gazecie oraz zasady kiedy daje się jaką formę imienia i nazwiska, bo 10 lat pracowałem w Gazecie.
A Tobie życzę więcej pokory i...samodzielności w tworzeniu materiałów.
SMS

Komentarz został ukrytyrozwiń

* Tegoroczny laureat otrzymał ponad milion euro.* - jeszcze nie otrzymał, dopiero przyjedzie po odbiór. Ciekawe, ale do tej pory dawano w dolarach... A sama idea słuszna - Wałęsa skrytykował Akademię, ale po dokładnym przeczytaniu uzasadnienia, zapewne zmieniłby zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

*no isms* masz rację! Chociaż relacja była jak najbardziej bezpośrednia, na żywo z Norwegii -za pomocą łączy satelitarnych ;-)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2006 14:40

no isms - w Twoim tekście o tej tematyce też nie ma źródła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.