Facebook Google+ Twitter

Pokojowy Nobel dla Władimira Putina? "Przywróciłby nagrodzie prestiż"

Władimir Putin ma teoretyczne szanse na otrzymanie Pokojowej Nagrody Nobla. Jego kandydaturę zgłoszono w ubiegłym roku. Prezydent Federacji Rosyjskiej miałby zostać uhonorowany za rzekome zaangażowanie w rozwiązanie konfliktu w Syrii.

 / Fot. EPA/MANUEL DE ALMEIDAKandydaturę Putina złożyła Międzynarodowa Akademia Jedności Duchowej i Współpracy Narodów Świata. Powodem przyznania nagrody miałby być "aktywny udział w rozwiązaniu syryjskiego konfliktu".

"Władimir Putin zdecydowanie jawi się jako człowiek tego roku" - stwierdził wiceprezes akademii Biesłan Kobahija. Jego zdaniem uhonorowanie Putina przywróciłoby prestiż nagrodzie, "nadszarpnięty przez przyznawanie jej z góry, a nie za istotne zasługi" - cytuje Polska Agencja Prasowa.

Wśród nominowanych do Pokojowej Nagrody Nobla jest też były współpracownika amerykańskiego wywiadu Edward Snowden, a także papież Franciszek. We wtorek zebrał się Komitet Noblowski. Przedstawił również własne propozycje. Geir Lundestad z Norweskiego Instytutu Noblowskiego przyznał, że w tym roku liczba kandydatów będzie rekordowa. Zgłoszono 278 osób i 47 organizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jeśli uda mu się bezkrwawo rozwiązać kryzys wokół Ukrainy... Pytanie czy parlament norweski zechce narazić się na wściekłość neokonsów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli chodzi o "aktywność" to Putin staje się kimś w rodzaju monopolisty. Po kilku "rozwiązaniach" będzie mógł przyznać sobie nawet Nagrodę Nobla w dziedzinie matematyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.