Facebook Google+ Twitter

"Pokolenie JP2" - wykreowana fikcja czy światowy fenomen?

Czy "Pokolenie JP2" rzeczywiście istnieje czy to tylko chwyt marketingowy? O tym w programie "O co chodzi? - komentarz dnia" już dziś na antenie Patio TV.

Materiały prasowe / Fot. Patio TVDziś obchodzimy 30. rocznicę wyboru ówczesnego metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na papieża. Kiedy 2 kwietnia 2005 r. Jan Paweł II odszedł do domu Ojca, w Polakach pozostała ogromna pustka. Od tego czasu w powszechnym użyciu pojawiło się nagle określenie "Pokolenie JP2". Najprościej można to zdefiniować, jako pokolenie wychowane na naukach Jana Pawła II.

Ale czy rzeczywiście taki fenomen istnieje? Wiele osób uważa, że "Pokolenie JP2" jest tworem medialnym, który nie ma związku z rzeczywistością. Jak zawsze pojawia się pytanie: O co chodzi... Po raz kolejny o 18.30 zada je Przemysław Naze. Gościem dzisiejszego wydania programu będzie Mirosław Orzechowski, jeden z liderów Ligii Polskich Rodzin, wiceminister edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Oprócz rozmowy z gościem, widzowie będą mogli zobaczyć sondę uliczną. Dziś pytaliśmy przechodniów m.in. kim był dla nich Jan Paweł II. Zapraszamy także do udziału w sondzie internetowej.

Wiadomości24.pl na antenie Patio TV


Jak zwykle w drugiej części programu "O co chodzi - komentarz dnia" pojawią się najświeższe informacje i ciekawostki z serwisu Wiadomości24.pl. Dziś przedstawi je Jolanta Kolano.

Wczoraj Kuba zastanawiał się czy Kopernik był kobietą, a to wszystko w związku z tekstem Pawła Nowackiego, redaktora naczelnego serwisu Wiadomości24.pl. Napisał on sporze dotyczącym nazwy europejskiego programu, inspirowanego imieniem naszego astronoma. W przeglądzie była także mowa o tym, że każdy kto chce, może kupić sobie ponad 200-letnią Cytadelę - część Twierdzy Modlin.

***
"O co chodzi? - komentarz dnia" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 w ogólnopolskiej telewizji Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.