Facebook Google+ Twitter

Pokolenie profili HWDP i JP II

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-02-20 14:10

Ma 17 lat i prosi, żeby nazywać go BDC Blochu 92. Mieszka w Czersku. Na przedramieniu wytatuował sobie H.W.D.P. Chciał, aby to hasło było widoczne, pewnie dlatego zdecydował się na wielkie litery. Przyznaje, że to trochę bolało i pokłócił się potem z matką, ale było warto.

 / Fot. Dziennik BałtyckiCzy za parę lat nie zmieni poglądów i tatuaż nie zacznie mu ciążyć? Tego ja nie będę się wstydził. Mam na kur** wyje***e do końca swojego życia i szanuję tę dziarę. Kapujesz? , odpowiada.

Blocha poznałem na Naszej-klasie.pl. Na swoim profilu chwalił się tatuażem. Pod zdjęciem było prawie 30 komentarzy. Znajomi, głównie dziewczyny, gratulują mu w nich odwagi. Tatuaż im się podoba - "naprawdę niezła dziara", piszą. Dwie osoby zarzucają Blochowi błąd ortograficzny w tatuażu (H.W.D.P. to skrót od "ch** w d**ę policji"). Błąd to ty. Żal - kwituje takie uwagi Blochu.

Na zapytanie HWDP znajduje w Naszej-klasie.pl blisko 560 profili. Kolejne 320 osób do swoich opisów dołączyło akronim JP 100% (Jeb** policję na sto procent). Wśród nich jest między innymi 12-letni Filip. Na zdjęciu stoi w bluzie z naciągniętym na głowę kapturem. Pozuje pod wymalowanym na ścianie hasłem HWDP. Oprócz tego zajmuje się także zbieraniem eurogąbek (to taka wirtualna waluta, którą można wykorzystywać jedynie wewnątrz serwisu). Mateusz ma 13 lat i też jest JP. Też na 100 procent. "Nie przestrzegam prawa, Nie popieram rządu, Nie uznaję policji, prokuratury i sądu!!!" - pisze na swoim profilu.

Dlaczego chwalą się, że tak nie lubią policji? - Konieczna jest dla nich akceptacja rówieśników. Można ją uzyskać na wiele sposobów: przez interesujące hobby, wyniki sportowe, dobre ciuchy albo pieniądze - tłumaczy psycholog dr Wiesław Baryła. - Można też budować swoją pozycję w grupie poprzez występowanie przeciwko instytucjom takim jak szkoła, państwo czy właśnie policja. W tym wypadku mamy do czynienia z ekspresją negatywnych emocji.

Dr Baryła przestrzega, że takie zachowania są potencjalnie niebezpieczne. Nie jest to niewinna zabawa. Utrwalanie negatywnej postawy może przynieść tragiczne skutki. - W momencie jakiegoś zamroczenia taki człowiek może zareagować bardzo agresywnie wobec policji - przyznaje.

Więcej czytaj na stronie Dziennika Bałtyckiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.