Facebook Google+ Twitter

Pokolenie SMS

Osoby urodzone po 1985 roku należą do tzw. pokolenia SMS. Obecnych absolwentów studiów, studentów, licealistów, gimnazjalistów łączy przede wszystkim nowa technologia.

A są to mianowicie: internet, telefony komórkowe, odtwarzacze MP3 i tym podobne nośniki komputerowe, a także nowy rodzaj kina czy różnego typu gry.
Jest to niewątpliwie smak ich dzieciństwa i dorastania. To dobrze, że świat porusza się do przodu, ale czy dobrze, iż nie zdajemy sobie sprawy z różnego rodzaju zagrożeń za tym idących?

Nasuwa się pytanie - czy zmierza to w dobrym kierunku? Jak pokazują statystyki, młodzież ma coraz większe problemy z otoczeniem, nie może poradzić sobie w sytuacji, kiedy prowadzona jest żywa dyskusja na dany temat, ma trudności z rozmową towarzyską, w ogóle ciężko jej odnaleźć się w ramach nowych doświadczeń.

Piotrek - uczeń gimnazjum, lat 15, ma swój blog internetowy. Jest to pewnego rodzaju wirtualny pamiętnik. Opisuje w nim swoje zainteresowania, co ciekawego mu się przydarzyło itp. Pewnego dnia napisał: "Moja dziewczyna jest głupia. Czepia się mnie, że nie chce z nią wychodzić codziennie na spacer, robić zakupy, pojechać na wycieczkę i takie tam inne. Kurde, chyba jej na mózg padło, żebym nie miał nic lepszego do roboty tylko z nią cały dzień gdzieś chodzić. Ja to muszę najpierw po szkole zjeść obiad, pograć w Wiedźmina, obczaje se internet itd. A ona mi na to, że za mało czasu spędzamy razem. No bez takich! Przecież na gadu gadamy codziennie i to nieraz ze 2 godziny. No to czego ona chce ode mnie?? Pytam ja się!! Chyba z nią zerwę, ogranicza mnie i tyle. Zaraz jej napisze na gg, że to nie ma sensu, nie pasujemy do siebie itp. POZDRO!!!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.