Facebook Google+ Twitter

Pokolenie spełnionej nadziei na podstawie książki Knoppa

"Nie jesteście nadzieją, lecz spełnieniem tego, co jest nadzieją"- rzekł Hitler do dzieci i młodzieży w dniu 14 września 1935 roku. O czasie dojrzewania młodej siły III Rzeszy traktuje nowa książka Guido Knoppa, "Dzieci Hitlera".

"Dzieci Hitlera" niemieckiego historyka i pisarza, Guido Knoppa, to najnowszy dokument jednej z największych zbrodni III Rzeszy, podstępnego zawłaszczenia przez państwo serc i umysłów Niemców dojrzewających w latach trzydziestych i czterdziestych. Autor zebrał wspomnienia tych, którzy na przełomie wieków podjęli jeszcze raz próbę rozrachunku z młodości w nazistowskich, przedwojennych Niemczech.

Hitlerjugend- młodzieńcza droga do nazistowskiego ideału

Hitlerjugend, organizacja młodzieżowa NSDAP o charakterze paramilitarnym, powstała w 1922 roku. Z roku na rok coraz bardziej liczebna i częściej obecna w życiu Republiki Weimarskiej, na znaczeniu zyskała wraz z dojściem do władzy Adolfa Hitlera. W przededniu II wojny światowej jej dowództwo było bezpośrednio odpowiedzialne za rozwój narodowosocjalistycznego narybku. Rola instytucji tradycyjnie odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia była stopniowo pomniejszana aż do ogłoszenia w 1936 r. ustawy o Hitlerjugend, na mocy której organizacja ta zaczęła zrzeszać młodzież państwową i w końcu Zarządzenia Wykonawczego do tej ustawy w 39 roku.Ostatni dokument wprowadzał bezwzględny obowiązek przynależenia do Staatsjugend (Młodzieży Państwowej) dzieci i młodzieży szkolnej III Rzeszy pomiędzy 10. a 18. rokiem życia.

"Ta młodzież w wieku 10 lat winna należeć do Jungvolku, w wieku czternastu do Hitlerjugend i obowiązkowo do Arbeitsdienstu (służby pracy). A po służbie w Wermachcie natychmiast weźmiemy ją do SA, SS i tak dalej, przez całe jej życie"- mówił o niemieckiej młodzieży w latach trzydziestych Adolf Hitler.

Radość z młodości w sprzysiężonej wspólnocie

"Tam, gdzie świadomie wywołuje się emocje, by zniewolić umysł, dzieci stają się łatwym łupem"- tak precyzuje zbrodniczy zamysł Hitlera wobec dzieci i młodzieży Guido Knopp. Pierwsze stronnice książki Knoppa są zapisem emocji towarzyszącym młodocianym Niemcom przybyłym na Parteitag Rzeszy Niemieckiej, do Norymbergi, w dniu 14 września 1935 roku. Młodzi ludzie wystąpili tu w roli statystów. Doskonałe geometrycznie ustawienie tysięcy reprezentantów Hitlerjugend i tysiące młodych głosów rozdzierających ciszę w geście przywitania nadojca, było jedną z metod wprowadzenia w trans całego zgromadzenia. Następnego dnia, gdy uduchowiona audiencją u Fuhrera spełniona nadzieja narodu zbierała się w drogę powrotną do domu, Reichspareitag der Freiheit nadawał irracjonalnemu i morderczemu obłąkaniu Hitlera rangę obowiązującego prawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) Dużo ciekawie przekazanych informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.