Facebook Google+ Twitter

Pokonać Rekiny za trzy punkty. GTŻ Grudziądz-RKM ROW Rybnik

W najbliższą niedzielę w Grudziądzu dojdzie do meczu jedenastej kolejki pierwszej ligi, w którym miejscowy GTŻ podejmować będzie RKM ROW Rybnik. Stawką meczu będą nie tylko dwa punkty meczowe, ale również punkt bonusowy.

Kevin Woelbert / Fot. Szymon SzarRozegranie niedzielnego meczu w znacznym stopniu jest uzależnione od rozegrania w sobotę rundy półfinałowej IMŚJ w Niemieckim Landshut. Jeśli zawody zostaną odwołane i przeniesione na niedzielę 27 czerwca, mecz w Grudziądzu nie odbędzie się, ponieważ w zawodach w Niemczech wystartują Sławomir Pyszny z RKM ROW Rybnik oraz Artur Mroczka i Kevin Woelbert z GTŻ-u.

Trener niedawnego lidera pierwszej ligi Robert Kempiński awizując skład na mecz z Rekinami dokonał jednej zmiany. Spisującego się poniżej oczekiwań Australijczyka Rory'ego Schleina zastąpił Brytyjczyk Oliver Allen. Działacze klubu z ulicy Hallera postanowili dać tym samym, kolejną szansę Ollemu licząc, że wreszcie się przebudzi. Kolejnym zawodnikiem żądnym rehabilitacji za ostatni bardzo slaby występ w meczu ze Startem będzie Tomasz Chrzanowski, który w dawnej stolicy Wielkopolski nie zdobył puntów. Skład gospodarzy uzupełnią Australijczyk Davey Watt, Kamil Brzozowski oraz Krzysztof Buczkowski i Artur Mroczka. Rezerwowym będzie Niemiec Kevin Woelbert, który pokazał pełnię swoich możliwości w meczu ze Startem.

Pierwszy mecz w Rybniku rozgrywany był w fatalnych warunkach atmosferycznych. Spotkanie wygrali grudziążanie i nikt w mieście nad Wisłą nie wyobraża sobie, że mogą dać sobie odebrać zwycięstwo na własnym torze. Podczas rybnickich zawodów mieliśmy kilka bardzo groźnych upadków na skutek których kontuzje odnieśli Rafał Fleger, Sławomir Pyszny, Ronni Jamroży oraz Andriej Karpow.

Faworytem niedzielnego meczu są gospodarze. Mecz z Rybnikiem to ostatnia szansa GTŻ -u na włączenie się do walki o czołowe lokaty w pierwszej lidze. Do wywalczenia są trzy punkty, które mogą pomóc umocnić się Grudziądzanom w górnej połówce tabeli. W przypadku przegranej zespół z Parku Miejskiego zakończy sezon najprawdopodobniej w środku ligowej tabeli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.