Facebook Google+ Twitter

Pokonać stres - mikroklimatem, muzyką i koloroterapią

Statystyki mówią same za siebie. Ponad 57 proc. ludzi przyznaje, że żyje w stresie, a tylko 9 proc. z nich stara się sobie pomóc. Ciągły stres prowadzi do wielu chorób, a my zamiast korzystać z naturalnych rozwiązań sięgamy po tabletki.

Jaskinia Solna / Fot. Bogdan WęgrzynekMarek Plichta, producent i wykonawca “aranżacji solnych”, czyli jaskiń solnych mówi, że stres to biologiczny mechanizm obronny, który w sytuacji zagrożenia wprowadza nas w stan o podwyższonej gotowości i wyostrzenia zmysłów. Mózg często mylnie interpretuje stosunkowo niegroźne wydarzenia. W momencie rozpoznania groźnego niebezpieczeństwa mózg daje sygnał do wydzielania tzw. hormonów walki, które przyspieszają akcję serca, oddychanie, wydzielanie potu do ochłodzenia rozgrzanego ciała. Tak jest np. w przypadku dostania złej oceny w szkole, czy starcia z rozgniewanym szefem - mózg automatycznie uruchamia reakcję obronną. Zwykle źródłem stresu są myśli: co ja teraz robię lub stracę pracę. Każda emocja jest poprzedzana myślą. Gdy mija niebezpieczeństwo powstaje uczucie wyczerpania. Kiedyś stres służył ratowaniu życia np. ucieczce przed drapieżnikami i był bardzo potrzebny. Współczesny drapieżnik nosi dobrze skrojony garnitur i rozmawia przez telefon komórkowy.

Nasz organizm potrzebuje chwilowego wyłączenia się, odpoczynku, relaksu, wyciszenia, dlatego wzbogaconą propozycją stał się bogaty w jod, potas, wapń i magnez mikroklimat, który w połączeniu z odpowiednim środowiskiem i temperaturą stał się naturalnym lekarstwem nie tylko na stres, ale na wiele różnych dolegliwości współczesnego człowieka.

Grota Solna / Fot. Bogdan WęgrzynekPropozycją Marka Plichty są specjalnie zaprojektowane przez profesjonalistów jaskinie solne czy chaty solne. Środowiska te wzbogacone o systemy inhalacyjne, oraz muzyko i koloroterapię są doskonałą ucieczką w relaksację, a więc w odpoczynek niemalże doskonały. Odpowiednie oddychanie w takim środowisku czyli ćwiczenia aerobowe w połączeniu z muzykoterapią wyciszają i rozluźniają cały układ nerwowy, ale też zmniejszają napięcie. Musimy pamiętać iż napięcie powoduje zmiany chemiczne w mózgu, które wpływają na zdolność do zapamiętywania i odtwarzania informacji. Każdego dnia przez umysł człowieka przewija się kilkadziesiąt tysięcy myśli, obrazów i zdarzeń, są również wśród nich twarze dawnych znajomych, refreny piosenek. W większości przypadków są one odsuwane w głąb świadomości, aby nie rozpraszały podczas wykonywania różnych czynności.

Dlatego tak ważnym jest zadbanie o dobry wypoczynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek Plichta jest właścicielem ASMA Group - Firma zajmuje się budową SPA-Fitnesu czyli: Jaskinia Solna, Grota Solna, Chata Solna, Obrazy Solne, Domina Solne, Inhalacje Solne, ale też zajmuje się Koloroterapią i Muzykoterapią. Firma działa na rynku międzynarodowym.
Główna siedziba firmy mieści się w Nowym Sączu. Firma Asma.pl buduje i serwisuje również Solaria i systemy Solariane, ma ponad 500 klientów w Polsce, ale również działa w Słowacji, w Irlandii, Anglii, Niemczech Białorusi, Ukrainie w Czechach i w USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.