Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3540 miejsce

"Pokonałem nerwicę". Historia pisana przez życie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-02-24 18:06

"Jest to opowieść o tym jak pozbyć się ciągłego niepokoju i zostawić nerwicowy koszmar za sobą. Jak wrócić do normalnego, radosnego życia" czytamy w blurbie poradnika Grzegorza Szafera, który ukazał się nakładem Wydawnictwa WAM.

 / Fot. okładka książki W Polsce coraz więcej osób (szacuje się, że około 8 mln) cierpi na zaburzenia nerwicowe. Najczęściej dotykają one osób wrażliwych, mniej odpornych na spotykające ich trudności i ogarniający stres. Zaburzenia te często są bagatelizowane i nie leczone, a osoba nimi dotknięta czuje się coraz gorzej.

Aby zobaczyć jak można sobie poradzić z tą chorobą, warto sięgnąć po książkę "Pokonałem nerwicę". Jej autor, Grzegorz Szaffer, nie jest zawodowym terapeutą (choć czasem można odnieść takie wrażenie w trakcie lektury), tylko pacjentem. On sam przez wiele lat zmagał się z nerwicą lękową. Swoją historię opisał (najpierw na blogu), by pokazać, że chory nie jest osamotniony, by dać nadzieję innym i by zauważyli, że ta dolegliwość, to nie koniec życia.

Rozróżnia się kilka rodzajów zaburzeń nerwicowych. Jednak dla wszystkich typów, cechą wspólną są objawy somatyczne, które często przypisywane są dolegliwościom cielesnym. A nerwica, to choroba duszy. W wielu przypadkach pacjenci poddawani są psychoterapii (i kuracji lekami). Bardzo ważne jest zwłaszcza w tym okresie wsparcie i pomoc najbliższych osób.

Książka jest niewielkich rozmiarów (przez co doskonała do czytania podczas podróży czy np. w kolejce do rejestracji lub gabinetu lekarskiego) i podzielona została na dwie części. „Opowieść” i "Wyzdrowieć". Pierwsza zawiera opis doświadczeń związanych z rozwojem nerwicy oraz zastosowane terapie, natomiast druga jest szczegółową analizą rozstroju nerwowego wraz ze sposobami radzenia sobie z pętlą lękową.

Na końcu każdego rozdziału znajdziemy złote myśli Lukrecjusza, z Pisma Świętego, a także z utworów Zbigniewa Herberta, JRR Tolkiena, Tadeusza Boya-Żeleńskiego i innych.

Polecam lekturę tej książki (nie tylko znerwicowanym).POKONAŁEM NERWICĘ. HISTORIA MOJEGO ZMAGANIA
Poradnik praktyczny
autor - Grzegorz Szaffer
wydanie pierwsze
data wydania styczeń 2013
stron 168
Wydawnictwo WAM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.