Facebook Google+ Twitter

"Pokora i sukces" - zespół Kruk specjalnie dla W24!

Czy istnieje coś, co mogłoby połączyć legendarny Rainbow, Grzegorza Kupczyka i Piotra Kupichę? Miłość do muzyki? Owszem, lecz sztuka ta udała się również śląskiej grupie "Kruk", której coraz bliżej do miana muzycznej legendy!

 / Fot. http://kruk.socjum.pl/Tam, gdzie sięgają jedynie marzenia znacznej części polskich muzyków, tam zaczyna się ich praca. Zespół "Kruk". Grupa powstała w 2001 roku i najzwyczajniej wdarła się na najbardziej niedostępne deski muzycznej sceny występując z takimi sławami jak Deep Purple, UFO, Whitesnake, Thin Lizzy czy Uriah Heep. Założyciel zespołu - Piotr Brzychcy - odsłania nieco kulisy ich "kruczego" fenomenu.

Rozpoczynaliście karierę pod nazwą Gilotyna, szybko jednak odeszliście od tej nazwy. W czym Kruk okazał się lepszy?
Piotr Brzychcy: Okazało się, że jest już zespół Gilotyna, więc musieliśmy szukać dalej. Pojawiło się kilka różnych propozycji, między innymi padło też hasło Kruk i ta nazwa przypadła nam najbardziej do gustu.

Wertuję Waszą biografię i wertuję... czysta monotonia - same sukcesy! Czy urodzony pod szczęśliwą gwiazdą Kruk doznał w ogóle jakiejś porażki?
(śmiech) Lepiej tego ująć nie mogłeś... Powinniśmy być obrzydliwie bogaci i sławni... Porażki są, ale nie bierzemy ich pod uwagę. To są małe rzeczy, które tracą na sile rażenia w obliczu wielu różnych pozytywnych sytuacji, które ciągle nas spotykają. Zresztą polityka przekuwania porażki w sukces jest w przypadku takich artystycznych przedsięwzięć najkorzystniejsza.

 / Fot. http://kruk.socjum.pl/Co uznalibyście za swój pierwszy, zespołowy sukces?
Pierwszym zespołowym sukcesem, takim przez duże "S" była współpraca z Grzegorzem Kupczykiem, a tym samym firmą Metal Mind, co zaowocowało wydaniem płyty "Memories". To był nagle taki przeskok z etapu garażowego, na etap profesjonalny. To oczywiście dodało nam skrzydeł i energii do działania. Ponadto od tamtej pory zaczęła się seria przeróżnych zdarzeń, które były z całą pewnością konsekwencją właśnie tej współpracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ślązok ;)
  • Ślązok ;)
  • 10.02.2012 17:56

całkiem gryfnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Vitek
  • Vitek
  • 07.02.2012 14:22

grali z purplami? prosze prosze ;) gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arche
  • Arche
  • 07.02.2012 12:53

Chłopy dają radę! Kawałek z Doogiem wymiata http://www.youtube.com/watch?v=YYZvh3ZJ-Mo
Rośnie polska legenda ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.