Facebook Google+ Twitter

Pokorny zamiast Anioła, czyli na planie serialu "Dylematu 5"

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-09-07 16:07

Lokatorzy z budynku przy Alternatywy 4, znani z popularnego serialu sprzed 25 lat, wrócili na plan filmowy. W kontynuacji ich historii, która tym razem będzie nosiła tytuł „Dylematu 5”, zagra wielu aktorów znanych z pierwszej części.

Już rozpoczęła się produkcja pilotażowych trzech odcinków. Jeśli Telewizja Polska, która je zamówiła, zaakceptuje pomysł, powstanie ich trzynaście.

Zmiana tytułu serialu z „Alternatywy 4” na „Dylematu 5” wiąże się z przeprowadzką lokatorów. Blok z wielkiej płyty będą oni musieli opuścić na skutek eksplozji. Jako „powybuchowi”, którzy utracili swój dobytek, decyzją gminy zostają przeniesieni do wykańczanego luksusowego domu - właśnie przy ulicy Dylematu 5. W taki sposób rozpoczyna się dalszy ciąg ich zabawnych perypetii.

W serialu zagrają aktorzy znani z „Alternatyw”. Wystąpią m.in.: Balcerkowa i Balcerek, czyli Zofia Czerwińska i Witold Pyrkosz. Dźwigowego zagra, jak przed laty, Kazimierz Kaczor, docenta – Wojciech Pokora, a laryngologa – Jerzy Kryszak. Nie będzie natomiast gospodarza domu Stanisława Anioła, w którą to pamiętną rolę wcielił się nieżyjący już aktor Roman Wilhelmi.

Zamiast niego będzie przewodniczący wspólnoty mieszkaniowej o nazwisku Pokorny, którego zagra Tomasz Sapryk.
– To także terrorysta, ale na miarę dzisiejszych czasów. Zmusza nas do grania na giełdzie czy kupowania obligacji, które są nieprawdziwe – zdradza aktorka Zofia Czerwińska. - Zakończenie serialu jest niesamowite. Ale tego już nie mogę zdradzić. Dodam, że w kontynuacji jest ta sama atmosfera. „Alternatywy” nie tyle wyśmiewały tamte czasy, co je notowały. Teraz my notujemy, to co się dzieje we współczesnych blokowiskach – opowiada.

Film na zlecenie pierwszego programu TVP przygotowuje firma producencka Filmcontract. Producenci i aktorzy mają nadzieję, że władze TVP zaakceptują serial do produkcji.
– Jestem pewien, że odniesiemy sukces. Nie tylko wyprodukujemy wszystkie odcinki, ale także zdobędziemy popularność widzów. Gdybym w to nie wierzył, nie podjąłbym się tego zadania – mówi znany aktor Grzegorz Warchoł, który tym razem wyreżyseruje serial. Autorami scenariusza są Janusz Płoński, Jacek Kondracki i Jacek Wasilewski.

KK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.