Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10276 miejsce

Pokrzywa jak marihuana?

To nie żart. W niedalekiej przyszłości mieszkańcy krajów UE mają być karani za sadzenie we własnych ogródkach pokrzywy, szałwii, rumianku. Uprawa ziół i warzyw będzie traktowana jak hodowla marihuany.

Lubelski Herbapol - specjalista w herbatkach ziołowych. Należy do największych przedsiębiorstw w branży zielarskej. / Fot. PAP/TrembeckiPrzydomowe uprawy zostaną objęte regulacjami prawnymi i bez specjalnego zezwolenia staną się nielegalne. Uprawa ziół i warzyw będzie traktowana jak hodowla marihuany.

Od 1 stycznia 2010 r. większość dostępnych roślin i ziół i żywności będącej w obrocie musi być pod pretekstem pozbycia się wirusów i bakterii napromieniowywana dużymi dawkami radioaktywnego kobaltu 60 lub cezu 137, promieniami gamma, wiązkami elektronów o ogromnej prędkości. Owe "prozdrowotne" dawki można przyrównać do miliarda zdjęć rentgenowskich. W "trosce " o nasze zdrowie opracowano zbiór przyjętych w skali międzynarodowej norm żywności, praktyk, zaleceń, wytycznych respektowanych przez urzędowe służby kontroli, przemysł rolno-spożywczy, placówki naukowe.

Niestety, od ubiegłego roku dają się zauważyć w naszym kraju ruchy na poziomie ministerialnym próbujące wprowadzić w życie owe lobbingowe prawa. Proces przeciwko lekarzowi z cenzusem naukowym, który śmiał leczyć swoich pacjentów homeopatycznie - na szczęście zakończony jego wygraną, pokazał, że środowisku lekarskiemu wcale nie chodzi o dobro pacjenta, a jedynie o zasobność własnych portfeli. Wielokrotnie udowodniono, że homeopatia nie szkodzi, w wielu przypadkach wręcz pomaga powrócić do zdrowia, a przecież obowiązkiem lekarza jest "primum non nocere".

Obecny przedstawiciel ministerstwa zdrowia - przeciwnik homeopatii, zapytany przez dziennikarza TVN o jego znajomość tej właśnie dziedziny, stwierdził, że jego wiedza na jej temat jest pobieżna. Nie przyjął również zaproszenia na międzynarodową konferencję dla lekarzy poświęconej homeopatii właśnie.

W krajach Unii Europejskiej nie funkcjonuje coś takiego jak sklep zielarski. W Polsce zaś istnieje tradycja leczenia ziołami sięgająca kilkuset lat. W momencie stania się krajem członkowskim UE mamy jakoby obowiązek dostosowania się do tych obcych nam standardów. W imię czyjego interesu ? Oczywiście koncernów farmaceutycznych produkujących na ogromną skalę leki chemiczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

eeee
  • eeee
  • 24.01.2011 00:00

Słyszałem że spalenie pokrzywy daje podobne doznania do opium. Ze jakas zamułka po tym jest:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
eeee
  • eeee
  • 23.01.2011 23:58

U mnie na ogródku rosną całe połacie pokrzyw, cięzko to wytepić :) Trzebaby pryskac jakas mocną chemią. A własnie pokrzywa ma ponoć szereg prozdrowotnych działań, i zawiera dużo witamin i mineralów. Jest to roslina jadalna. W przeciwieństwie do marichuany trudna ją wytepić a marihuane trudno wyhodować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Acha! To tak przy okazji - skoro o naturze mowa. Widziałam dziś wielkie mnóstwo "nowych rybek" - czyli ślimaków winniczków. Zastanawiały się - czy gromadnie nie poszukać jakiejś rzeczki - skoro urzędnicy europejscy zadecydowali,że mięczaki lądowe mają być rybami. :) A siedziało to zgromadzenie w wielkiej kępie młodych pokrzyw - żeby było śmieszniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.04.2010 21:13

Za Ratomirem:) Policja kosynierami, lub kosiarzami zostanie jak będzie musiała niszczyć połacie pól i rowów porośnięte ziołami i pokrzywami. Pozostaje zalanie wszystkiego betonem lub asfaltem i nic tylko beton, beton i jeszcze raz niekończący się beton.... Sam artykuł bardzo ciekawy5*:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wpadamy w kolejny totalitaryzm tym razem dyktatu przepisów o wpływających na każdy aspekt naszego życia bez pytania nas o zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chcialbym ozbaczyc jak policja niszczy te "nielegalne" planatcje pokrzyw rosnace na rowach... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja donoszę, że widziałam dziś piękną, młodą pokrzywę i aż mnie wzięła chętka by sałatkę wiosenną sobie z niej przyrządzić Na anemię pokrzywa jest akurat w sam raz. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.04.2010 21:55

Pani Ienoro.
Proszę o jakiś przykład gdzie chemiczne leki służą poprawie naszego zdrowia. Mówię o zdrowiu całego człowieka a nie tylko jednego jego organu czy układu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie mam nic przeciwko ziolom ,ktore tez popijam czesto ale nic nie zamieni chemi w leczeniu jesli to konieczne :) pozatym jak juz wyroslismy na tej chemi to tez nagly jej brak niewskazany .......na cos trzeba umrzec :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szok po prostu... o_O

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.