Facebook Google+ Twitter

Pół miliarda do podziału dla regionu od UE

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-20 07:42

500 milionów euro dostaną łącznie województwa: łódzkie, śląskie, małopolskie, wielkopolskie i opolskie. To dodatkowe pieniądze dla regionów, które zostały "pokrzywdzone" przy wcześniejszym podziale 16 mld euro unijnej pomocy.

- Rząd nie podzieli 500 milionów euro na pięć regionów. W najbliższych dniach ogłosimy konkurs dla samorządów, na który będą mogły nadsyłać konkretne projekty. Dofinansowanie dostaną najlepsze - mówi Monika Niewinowska, rzecznik Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Według Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, województwo może się ubiegać o dodatkowe pieniądze na: rewitalizację obiektów pofabrycznych w Łodzi, budowę dróg dojazdowych do autostrad, rozbudowę łódzkiego lotniska, tworzenie bazy turystycznej nad zalewami Jeziorsko lub Sulejowskim, rozwój Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego w Łodzi oraz podobnego parku w Bełchatowie, a także przygotowanie terenów inwestycyjnych w całym regionie.

Przypomnijmy: dwa miesiące temu rząd podzielił 16 miliardów euro przyznanych przez Unię Europejską na pomoc regionom w latach 2007 - 2013. W wyniku zastosowania niekorzystnego dla niektórych województw algorytmu, łódzkiemu przypadło niecałe 900 mln zamiast 1,2 mld euro, wynikającego z innego przelicznika. Teraz okazało się, że unijnych pieniędzy jest o 500 mln euro więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.