Facebook Google+ Twitter

Pół miliona uczestników weźmie udział w Przystanku Woodstock 2011

Na tegoroczny XVII Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą (Lubuskie), zjedzie pół miliona osób. Wszystkie służby strzegące porządku i bezpieczeństwa są w pełnej gotowości. Imprezę monitorować będą dwa samoloty. Pojawią się specjalistyczne służby.

 / Fot. Mieciu K2/CC 3.0Na Przystanku przybyło także więcej ziemi. Pole imprezy powiększyło się o 100 hektarów. Jest teraz dwukrotnie większe niż rok temu.

- Przekazany dla Przystanku teren, najpierw musiał być sprawdzony przez saperów, bo był tu wcześniej wojskowy poligon – mówi dla W24 burmistrz Kostrzyna, Andrzej Knut. - Otrzymaliśmy certyfikat, że obszar został sprawdzony i jest bezpieczny.

Teren Przystanku będzie ogrodzony płotem, którego długość sięgnie ponad 7,5 km.

Organizatorzy, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, spodziewają się, że zjawi się na festiwalu około pół miliona woodstockowiczów, zaś na hicie tegorocznego Przystanku – występie zespołu The Prodigy – może być jeszcze ich więcej. Szacują nawet do 700 tys!

Jak zwykle na imprezę przyjeżdżać będą specjalnymi, dodatkowymi pociągami, własnymi samochodami, w zorganizowanych grupach, a także autostopem. Przyjadą nie tylko z Polski, lecz z krajów Unii Europejskiej, pojawią się także z innych zakątków świata. - W tym roku spodziewam się o wiele więcej gości z Niemiec – przewiduje szef przedsięwzięcia Jurek Owsiak.

Festiwal gości w Kostrzynie po raz ósmy. W roku ubiegłym przez trzy dni imprezy, na polu namiotowym przewinęło się ponad 350 tys. osób, a podczas najbardziej atrakcyjnych koncertów liczba uczestników sięgała pół miliona.

Organizatorzy są w pełnej gotowości

W pełnej gotowości zameldowały się także wszystkie służby porządkowe, poczynając od policji, straży granicznej i pożarnej, służby zdrowia, a kończąc na sanepidzie, kolejarzach, wolontariuszach z Pokojowego Patrolu.

- Mówimy w tym momencie o wielkiej imprezie na światowym poziomie – stwierdza Owsiak. - Przez tyle lat współpracy ze wszystkimi służbami, mamy do siebie pełne zaufanie. Sanepid mówi, że coś trzeba tu zamknąć, to nie dyskutujemy. Jeśli policja spostrzega gdzieś zagrożenie, to też nie ma dyskusji.

Nad bezpieczeństwem uczestników Przystanku, w tym także miasta i najbliższej okolicy – czuwać będzie non-stop 1030 policjantów, którzy służbę rozpoczynają już w przeddzień inauguracji imprezy. Lubuskich policjantów wesprą oddziały prewencji z Warszawy, Katowic i Słupska, ponadto formacje z Poznania, Szczecina i Wrocławia. Zjadą się także antyterroryści i pirotechnicy. Pojawią się patrole polsko-niemieckie i zastępy polsko-niemieckich strażaków oraz ratownictwo techniczne z Berlina, Frankfurtu n/O i Seelow. W kostrzyńskim szpitalu dyżurować będzie 212 lekarzy niemieckich i polskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przemek Więcławski
  • Przemek Więcławski
  • 01.08.2011 21:49

All my voodoo people!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby ziemniaki pieczone były po 5 złotych:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.