Facebook Google+ Twitter

Pół Polski bez prądu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-14 10:52

Na północy, wschodzie i południu Polski zaatakowała zima. Silny wiatr spowodował znaczne szkody, a śnieg utrudnia komunikację.

W Podlaskiem około 40 tysięcy odbiorców jest bez prądu. Uszkodzona jest między innymi główna linia dostarczająca prąd dla województwa do stacji w Narwi. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Białegostoku, poza samym miastem, gdzie prądu pozbawionych jest 15 tysięcy gospodarstw. Zasilania nie mają też między innymi mieszkańcy Bielska Podlaskiego, Siemiatycz i Hajnówki, okolic Ełku i Augustowa.

Linie energetyczne uszkodziły drzewa i gałęzie łamiące się pod ciężarem śniegu i pod wpływem silnego wiatru, który osiąga prędkość nawet 90 kilometrów na godzinę. Najgorsze warunki jazdy panują w południowej części województwa podlaskiego. Wszystkie trasy są przejezdne, nie leży na nich śnieg. Jest jednak bardzo ślisko - szczególnie na drogach, które przebiegają w zagłębieniach terenu.

Silna wichura pozbawiła też prądu mieszkańców Mazur. Bez prądu jest prawie 10 tysięcy mieszkańców wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Tak jest między innymi w Mikołajkach, Orzyszu, Piszu, Wydminach i w części okolic Ełku.

Silny wiatr wieje nadal, więc gospodarstw bez prądu może przybywać. Ekipy zakładu energetycznego pracują w terenie i ustalają miejsca i przyczyny awarii. Na razie trudno powiedzieć, kiedy będą one usuwane.

Od rana śnieg pada na Śląsku, w związku z czym na drogach jest bardzo ślisko. W centrum aglomeracji jezdnie są czarne, gorzej sytuacja wygląda w Beskidach.

Na południowej Żywiecczyźnie oraz w rejonie Istebnej, Jaworzynki, Koniakowa na drogach jest biało. Dodatkowo w górach wieje silny wiatr, a termometry wskazują temperatury poniżej zera, co oznacza bardzo śliską nawierzchnię. Biały puch spadł także w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej.

Wiatr silnie wiał również w Gdańsku, gdzie walące się drzewa zniszczyły około dwudziestu aut. Nikt nie został poszkodowany. W Trójmieście wiatr osiąga prędkość prawie 100 kilometrów na godzinę. Jak mówią synoptycy - w ciągu dnia będzie przybierał na sile.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.