Facebook Google+ Twitter

Pół tysiąca pracowników MOPS przemaszerowało Piotrkowską

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-10-04 10:30

Ponad 500 pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej protestowało wczoraj na ul. Piotrkowskiej przeciwko zbyt niskim, ich zdaniem, płacom. Władze miasta nie wykluczają podwyżek, ale dopiero za miesiąc.

Strajk pracowników socjalnych w Łodzi / Fot. Express IlustrowanyGrupa pracowników MOPS ze Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych zebrała się pod siedzibą MOPS przy ul. Piotrkowskiej 149, po czym przemaszerowała na pasaż Schillera. Uczestnicy protestu byli wyposażeni w gwizdki i transparenty, trzymali też żółte i czerwone balony z napisami np. "Chcemy godnie żyć!", "Płaca to nie jałmużna!", które na zakończenie wypuścili w niebo.

- W MOPS średnia płaca to 1300 zł. Zrównano nas w ten sposób z naszymi podopiecznymi. A pracownicy socjalni to ludzie z wyższym wykształceniem, po psychologii, pedagogice. Chcemy, by nasze zarobki osiągnęły średnią krajową, a przynajmniej, aby przekroczyły 2 tys. zł - mówi Karol Orczykowski, przewodniczący ZZPS.

Do protestujących w pasażu wyszła grupa radnych LiD, ale nie zostali dopuszczeni do głosu, gdyż zgromadzeni uznali, że nie chcą, by ich protest był wykorzystany w kampanii wyborczej. Potem grupa z balonikami i gwizdkami zjawiła się na sali obrad rady miejskiej.

- W tym roku w budżecie nie są przewidziane środki na podwyżki dla pracowników MOPS, ale po podliczeniu wydatków i dochodów z trzech kwartałów powinno się okazać, że posiadamy wolne środki. Jeszcze w październiku przystąpimy do negocjacji ze związkami zawodowymi w MOPS i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia w sprawie ewentualnego wzrostu wynagrodzeń - mówi Halina Rosiak, wiceprezydent Łodzi.

Pracownicy socjalni zapowiadają, że jeżeli nie dostaną podwyżek, zaczną strajkować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"A pracownicy socjalni to ludzie z wyższym wykształceniem, po psychologii, pedagogice." - nieprawda.
Wyższe wykształcenie ma mniej niż połowa z nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.