Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9387 miejsce

Pola grunwaldzkie zostaną gruntownie zbadane. Badacze poszukiwać będą śladów obozu krzyżackiego

Od 15 do 23 sierpnia na polach grunwaldzkich zostaną przeprowadzone badania archeologiczne. Hasło eksploracji brzmi „W poszukiwaniu krzyżackiego obozu”.

 / Fot. Radek Koleśnik (aip)Między 15 a 23 sierpnia na polach grunwaldzkich badania archeologiczne na wielką skalę. Wezmą w nich udział detektoryści z Polski, Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Tegoroczne interdyscyplinarne badania archeologiczne pod Grunwaldem, to największe w Polsce przedsięwzięcia z udziałem archeologów i poszukiwaczy-amatorów. Między 15 a 23 sierpnia spenetrowany zostanie terenach położonych na zachód od Kaplicy pobitewnej. Hasło wyprawy brzmi „W poszukiwaniu krzyżackiego obozu”.

Ubiegłoroczne badania, dzięki swoim wynikom, zostały bardzo pozytywnie ocenione w środowisku naukowym, tym razem organizatorzy też liczą na ciekawe odkrycia. Inauguracja badań połączona będzie z obchodami Święta Wojska Polskiego na Polach Grunwaldu.

Robert Orzechowski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa jestem rezultatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli "...detektoryści z Polski, Danii, Norwegii i Wielkiej Brytani..." przeprowadzą tylko badania archeologiczne „W poszukiwaniu krzyżackiego obozu”, to strach pomyśleć, co z tego wyniknie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.