Facebook Google+ Twitter

Polacy bez oszczędności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 13:40

Ponad połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności - wynika z badania postaw Polaków wobec pieniędzy i instytucji finansowych Money Track 2009. Odsetek osób mających oszczędności jest wyższy wśród osób najstarszych po 60. roku życia oraz z wyższym wykształceniem, a także tych, którzy pozytywnie oceniają swoją sytuację materialną.

Profesor Dominika Maison, jedna z autorek badania, zaznacza, że posiadanie oszczędności zależy przede wszystkim związane z postawami wobec oszczędzania. Większość ludzi nie ma konkretnego celu oszczędzania, blisko jedna trzecia Polaków odkłada pieniądze w pierwszej kolejności "na wszelki wypadek".

Z badania wynika poza tym, że Polacy są finansowymi pesymistami - 70 procent nie widzi żadnych szans na poprawienie sytuacji materialnej. Optymistami było 32 procent respondentów.

Działania, które w największym stopniu byliby w stanie podjąć, aby zwiększyć ilość swoich pieniędzy to gra w lotto oraz dodatkowa praca w zawodzie.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie losowo-kwotowej. Wzięło w nim udział 834 respondentów. Organizatorzy to Dom Badawczy Maison i Centrum Adama Smitha.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.