Facebook Google+ Twitter

Polacy byli poinformowani o złym stanie lotniska w Smoleńsku

Były ambasador Polski w Moskwie Jerzy Bahr oświadczył, że „Polscy dyplomaci przed wizytami 7 i 10 kwietnia w Katyniu informowali Warszawę o stanie lotniska w Smoleńsku”

Lotnisko wojskowe Smoleńsk-Siewiernyj / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Domena PublicznaBahr potwierdził tym samym doniesienia portalu tvn24.pl, że strona polska była poinformowana o złym stanie infrastruktury lotniska. - Otrzymaliśmy informację, że to lotnisko jest w innym stanie, niż było poprzednio. Sygnał był jasny i przekazaliśmy go do kraju - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Bahr. Wyjaśnił też, że do niego dotarła tylko ogólna informacja nie zawierająca szczegółów technicznych. Nie wiadomo jednak, czy istnieją dokumenty mogące stanowić dowód w tej sprawie.

Portal tvn24.pl poinformował, że grupa odpowiedzialna za przygotowanie wizyt premiera i prezydenta w Rosji jeszcze na kilkadziesiąt godzin przed przylotem Donalda Tuska, a cztery dni przed planowanym przybyciem Lecha Kaczyńskiego, zabiegała o sprawdzenie stanu lotniska Smoleńsk-Siewiernyj. Już w drodze do Smoleńska zostali poinformowani, że "możliwości obejrzenia lotniska nie ma".


Czytaj też: Piloci Jaka-40 10 kwietnia złamali regulamin lotów
Polacy przed 10 kwietnia nie mogli obejrzeć lotniska w Smoleńsku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Rafał Piotrowska
  • Rafał Piotrowska
  • 01.02.2011 18:17

Ze stanem lotniska jest tak, jak z rąbkiem spódnicy u baletnicy. Polski Tupolew był dobrze wyposażony we wszelkie pomoce nawigacyjne (m.in. GPS), posiadał koordynaty pasa z lotu 7-go kwietnia, wystarczyłaby para walkie-talkie, żeby dać pilotowi pewność, że pas jest wolny. Odwracacie tylko uwagę opinii od uchybień i wręcz łamania procedur lotniczych. Jedni dowodzą, że Protasiuk wiedział o 60-metrowym jarze przed lotniskiem, to znaczy, że nie wiedział o tym, że jego własny nawigator podaje mu wyskość radiową, zamiast poprawnej barometrycznej? Wtedy, gdy pada odczyt 60 metrów, Protasiuk MUSIAŁ wiedzieć, że jest na POZIOMIE płyty lotniska. Zajmujcie się tylko treściwymi do bólu informacjami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Wesolowska
  • Anna Wesolowska
  • 31.01.2011 23:49

pada wyraźnie zdanie, ZALOGA CZEKA NA DECYZJE PREZYDENTA
8.30:26. Kazana: Na razie nie ma decyzji prezydenta, co dalej robimy.

A JA CZEKAM;

czekam na pelna analize polskich psychiatrow, jaki wplyw na pilotow miala obecnosc w ich kabinie glownodowodzacego sil lotniczych gen.Blasika #

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina Wojgus
  • Janina Wojgus
  • 31.01.2011 21:51

Dlaczego Tusk, Sikorski i Komorowski nadal nami rządzą ??. To draństwo , które wyczyniali Lechowi Kaczyńskiemu i które doprowadziło do tej strasznej katastrofy już dawno powinno pozbawić ich władzy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
gienek lupo
  • gienek lupo
  • 31.01.2011 20:48

Dosyć już mam przypuszczeń ,domniemań niech TVN 24 i inne media jak tak wszystko widzą i się nie boją publikowac niech przedstawiają dowody .Skończmy tę" pi,,.: kampanię sensacji i podburzania opinni publicznej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lord Jan
  • Lord Jan
  • 31.01.2011 19:53

Polacy byli poinformowani o stanie lotniska w Smoleńsku,lecz informację tę schował głęboko do kieszeni ten co krzyczał "zarżnąć watachę.Takie polecenie dostał od Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.