Facebook Google+ Twitter

Polacy chcą, aby Beenhakker został

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-18 07:53

Po klęsce na Euro Polacy czują smutek i obwiniają polskich działaczy. Ale chcą, by Leo Beenhakker pozostał na stanowisku - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".


Według badania dziennika, prawie 60 procent Polaków marzy o mistrzostwie świata w piłce nożnej. Tylko dla co trzeciego respondenta ważniejszy byłby Nobel dla polskiego pisarza. Dlatego też, zdaniem "Gazety Wyborczej" tak dotkliwa jest klęska naszych piłkarzy na EURO 2008.

Smutek z powody przegranej odczuwa aż 65 procent ankietowanych, częściej kobiety niż mężczyźni. "Gazeta Wyborcza" podkreśla, że prawie dla połowy ankietowanych smutek miesza się ze wstydem, dla co piątego z gniewem.

Większość Polaków jest zdania, że Leo Beenhakker powinien nadal trenować reprezentację, tylko co piaty chce zmiany.

"Gazeta Wyborcza" podkreśla, że sondaż wypadł miażdżąco dla rodzimej myśli szkoleniowej. Zdaniem 77 procent badanych, za klęskę odpowiadają nasi działacze, którzy tolerują korupcję i bylejakość w polskiej piłce, a według połowy to wina polskich trenerów, którzy nie umieją szkolić piłkarzy.

Sondaż PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" to badanie telefoniczne przeprowadzone 17 czerwca na reprezentatywnej grupie 500 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pewnie że powinien zostać, a niby kto za niego? " Jakiś "Łukasz Kruczek" piłki nożnej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście że powinien zostać.W tym kraju nie widać nikogo kto mógłby zająć Jego miejsce.Bo chyba nie Wójcik,Piechniczek czy nawet,przy całym szacunku,Kasperczak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.