Facebook Google+ Twitter

Polacy chcą się przytulać

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-12 19:21

Magiczna liczba 100 tysięcy podpisów została przekroczona. Idea utworzenia Dnia Przytulania w Polsce zyskała poparcie ponad 100 tysięcy Polaków.

Udało się! Magiczna liczba 100 tysięcy podpisów została przekroczona. Tyle głosów trzeba było do tego, aby wnieść projekt ustawy do laski marszałkowskiej.

Pytacie co to za projekt? Już tłumaczę – chodzi o to, aby 24 czerwca ustanowić polskim Dniem Przytulania. Czy taki dzień na stałe zagości w naszym kalendarzu? Istnieje realna szansa, że tak, bo aby uzyskać prawo inicjatywy ustawodawczej potrzebnych jest 100 tysięcy podpisów, a amatorom przytulania udało się je zdobyć. Teraz już wszystko w rękach polityków...

Akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w maju. Do końca tego miesiąca pod petycją podpisało się 97 562 osób. 3 czerwca liczba ta wynosiła 100 909 podpisów, a 8 czerwca już ponad 103 000. Liczba sympatyków przytulania rośnie więc z dnia na dzień i mam przeczucie, że do końca czerwca może być ich ponad 150 tysięcy.

Podpisy zbierane były na stronie http://www.dzienprzytulania.pl oraz na juwenaliach w największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Toruniu Wrocławiu i Katowicach.

- Przytulanie to najprostszy sposób, by podarować drugiemu człowiekowi odrobinę ciepła. Nie wymaga szukania odpowiednich słów, nie trzeba się go uczyć ani ćwiczyć, nic nie kosztuje. Potrafi za to wiele: poprawia humor, dodaje wiary w siebie, daje poczucie bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem - zaznaczają pomysłodawcy ustanowienia takiego dnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Izabela Miszczyk napisała: A po co takie święto? Czyżby panowała aż tak wielka znieczulica, ludzie nie potrafili okazywać sobie uczuć, że specjalny dzień trzeba robić?

Wiesz, moim zdaniem takich dni nigdy za dużo. Co do znieczulicy to wystarczy sie przejść po ulicach i popatrzyć na ludzkie twarze. Zrób kiedys taki eksperyment to zobaczysz ile osób odpowie ci uśmiechem. Ja obstawiam, że może 1 lub 2 na 10.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe, już plusa nie dasz ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

I zapomniał bym Wielki Plus za podjęcie ciekawej inicjatywy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to świetna inicjatywa. Mam takiego nieodparte wrażenie, że wielu ludzi zapomniało się przytulać, gdyż tylko święta inne okazje prowokują do wylewności (dobrze, że tak jest). Potrzeba bycia przytulonym jest czymś niesamowitym. Ileż to energii i pozytywnej emocji daje przytulenie, takie bezsłowne, a jakże wymowne. Człowiek powinien przytulać, tyle ile razy chce, codziennie, co godzinę, co minutę heheh. to jest niesamowity balsam dla duszy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

kiedy jest dzien gry wstępnej?;p

swoją drogą może to dobry dzien, są ludzie których nikt nie chce przytulić chociaz oni tego potrzebują

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny obok Walentynek cudowny dzien, w którym ludzie przypominają sobie co to miłość, uczucie i druga osoba, by nastepnego dnia o wszystkim zapomniec:) Miłość powinna być zawsze, a nie od swieta, tak jak cieplo i wsparcie dla waznej, bliskiem nam osoby, ktore chcemy wyrazic przez przytulanie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.