Facebook Google+ Twitter

Polacy chętni do kupowania obligacji skarbowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-12 16:39

Ponad 10 miliardów złotych ulokowali Polacy w obligacjach skarbu państwa. Duża popularność tego typu papierów wartościowych wiąże się z niepewną sytuacją na rynkach finansowych.

Anna Suszyńska z Ministerstwa Finansów wyjaśnia, że obligacje o takiej wartości były w posiadaniu odbiorców detalicznych pod koniec grudnia ubiegłego roku. Jej zdaniem warto podkreślić, że w 2008 roku Polacy kupili dwa i pół raza więcej obligacji niż w 2007 roku.

Najwięcej obligacji, skarb państwa sprzedał w październiku, kiedy na ten cel Polacy przeznaczyli ponad miliard 100 milionów złotych.

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewski ma nadzieję, że osoby, które zdecydowały się umieścić swoje pieniądze w bezpiecznych lokatach uda się przekonać do nieco bardziej ryzykownych inwestycji na giełdzie. Jego zdaniem minie jednak trochę czasu, zanim tak się stanie.

Również główny ekonomista banku BPH Maja Goettig uważa, że jeszcze przez jakiś czas Polacy pozostawią pieniądze w bezpieczniejszych miejscach, jak obligacje czy lokaty bankowe. Ekspert uważa, że jeśli tylko poprawi się sytuacja na rynkach część pieniędzy może wrócić na giełdę papierów wartościowych.

Największym zainteresowaniem cieszą się obligacje dwuletnie. W ciągu 2 lat można na nich zarobić około 11 procent.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.