Facebook Google+ Twitter

Polacy chętnie wspierają ofiary wojny w Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-26 13:42

Polacy chętnie wpłacają pieniądze na pomoc ofiarom wojny w Gruzji - chętniej niż na inne cele. Polska Akcja Humanitarna zebrała dotąd ponad sto tysięcy złotych, o wiele więcej niż w wypadku innych zbiórek publicznych.

Część pieniędzy już została wykorzystana na zakup podstawowych artykułów potrzebnych uchodźcom. Reszta ma być przeznaczona na pomoc w zorganizowaniu im powrotu do normalnego życia. Duże sumy wpłynęły też na konta Caritas Polska. Szef tej organizacji ksiądz Marian Subocz podkreśla, że Polacy bardzo wymiernie okazują solidarność z poszkodowanymi - zebrano ponad 450 tysięcy złotych.

Hojność przekłada się na możliwość konkretnych działań: do Gruzji poleciały dwa transporty humanitarne, w których znalazły się materiały opatrunkowe, leki, odżywki dla dzieci, koce, śpiwory i namioty ufundowane za pośrednictwem Caritas Polska.

Organizacje humanitarne zwracały się także z apelami do firm medycznych i farmaceutycznych o przekazanie środków opatrunkowych, urządzeń i leków, które były bardzo potrzebne zwłaszcza w ostrej fazie konfliktu, gdy jeszcze trwały działania wojenne. Również te apele spotkały się z dużym odzewem, choć nazwy firm nie były wymienianie publicznie, zatem w zasadzie firmy nie mogły liczyć osiągnięcie korzyści marketingowych.

Pieniądze od osób prywatnych i dary rzeczowe od firm zbierają przede wszystkim Polska Akcja Humanitarna, Polski Czerwony Krzyż i Caritas Polska. Organizacje apelują o dalsze wpłaty, bo choć skończyły się bezpośrednie działania wojenne, to nadal potrzebna jest pomoc uchodźcom i rannym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.