Facebook Google+ Twitter

Polacy coraz częściej pożyczają przez Internet

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2015-11-23 14:44

Rynek usług pożyczkowych rośnie w siłę. Coraz więcej osób decyduje się zaciągać pożyczki przez internet, co jest związane z brakiem konieczności wychodzenia z domu. Tylko kilka kliknięć wystarczy, by na wskazane konto bankowe dotarły pożyczone pieniądze.

 / Fot. materiały prasoweWśród bankowych i pozabankowych zobowiązań, największą popularnością cieszą się kredyty mieszkaniowe oraz pożyczki gotówkowe przeznaczane na dowolny cel.

Pożyczamy coraz więcej i chętniej

Zgodnie z informacjami BIK, Polacy pożyczają coraz chętniej i decydują się na zaciąganie zobowiązań na wyższe kwoty. W I półroczu 2014 roku sprzedaż kredytów gotówkowych i ratalnych osiągnęła poziom ponad 37 mld zł.

Wzrosty widoczne są także w odniesieniu do firm pożyczkowych. Jak wskazują dane BIK, co trzecia pożyczka na kwotę mniejszą niż 4 tys. zł zaciągana jest właśnie w sektorze pozabankowym. Warto przy tym podkreślić, że w 2014 roku zadłużenie Polaków wobec firm pożyczkowych wyniosło ponad 4 mld zł. To niemal dwukrotnie więcej w porównaniu z rokiem 2012, w którym suma pożyczonych pieniędzy wyniosła 2,15 mld zł.

 / Fot. materiały prasowePożyczki bankowe mniej popularne?

Chociaż banki starają się zachęcać klientów do skorzystania z oferty kredytowej, nie zmienia to zainteresowania pożyczkami internetowymi proponowanymi przez firmy pozabankowe. Z czego wynika rosnący udział pożyczek gotówkowych zaciąganych przez internet w tego typu instytucjach?
-Rozwój serwisów online
Stają się one coraz bardziej przyjazne dla użytkownika i bardzo intuicyjne. W większości posiadają kalkulatory pozwalające - jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania - określić kwotę pożyczki, okres spłaty oraz oszacować wszystkie dodatkowe opłaty (np. odsetki).
-Mniej formalności
Firmy pożyczkowe ograniczają kwestie formalne. Przykładem mogą być pożyczki pozabankowe na raty w ekredycik.pl, które można uzyskać przy minimum formalności (uwzględniane są nie tylko dochody z umowy o pracę, ale także umowy o dzieło, zasiłków rehabilitacyjnych, itp.). To jednak nie jest wyjątek, ponieważ większość firm pożyczkowych stara się upraszczać te kwestie do absolutnego minimum.
-Odmowa udzielenia kredytu przez bank
Powodem, dla którego coraz więcej osób wybiera ofertę firm pozabankowych, jest odmowa udzielenia kredytu przez bank. Badanie zdolności kredytowej w instytucjach bankowych przeprowadzane jest bardzo wnikliwie, w efekcie czego wiele wniosków zostaje odrzuconych. Z kolei firmy pożyczkowe, chociaż od pożyczkobiorców wymagają posiadania stałego źródła dochodów, mniej restrykcyjnie patrzą na zdolność kredytową. Dzięki temu pożyczkę można uzyskać znacznie łatwiej.
-Pełna dyskrecja
Wizyta w placówce banku zawsze wiąże się z ryzykiem spotkania znajomych, sąsiadów czy kogoś z rodziny. Tymczasem Polacy wolą zachować pełną anonimowość i dyskrecję, szczególnie że wiele osób zadłuża się w firmach pożyczkowych po to, by uzyskać pieniądze na realizację swoich marzeń czy zachcianek. Z tego powodu pożyczki internetowe cieszą się większą popularnością niż typowe kredyty bankowe.
-Szybkość i wygoda
W związku z tym, że pożyczki gotówkowe najczęściej zaciągane są w sytuacjach nieprzewidzianych zdarzeń losowych, pożyczkobiorcom zależy na szybkim pozyskaniu gotówki. Taką możliwość dają im pożyczki pozabankowe na raty w ekredycik czy innych serwisach internetowych. Ich zaletą jest jednak nie tylko szybkość, ale i wygoda podczas spłacania zobowiązania. Zadłużenie rozdzielone jest na raty, co pozwala dostosować okres spłaty pożyczki (nawet na 30 miesięcy) do możliwości finansowych.

Pożyczają nie tylko osoby z problemami finansowymi

Z pożyczkami pozabankowymi wiąże się stereotyp dłużnika z poważnymi problemami finansowymi. Jeszcze do niedawna kojarzyły się one z osobami o negatywnej historii kredytowej, które nie mają szans na uzyskanie kredytu bankowego. Obecnie profil klienta firm pożyczkowych jest zupełnie inny. Coraz większa jest bowiem świadomość Polaków w zakresie pożyczek gotówkowych. Dokładnie analizując poszczególne oferty i szukając informacji na temat firm pożyczkowych, korzystają z ich propozycji rozsądnie. Dzięki temu unikają spirali zadłużenia.

Pożyczkobiorcami coraz częściej stają się osoby średniozamożne, które - choć nie mają problemów finansowych - nie posiadają oszczędności. W razie nieprzewidzianych wydatków chętnie sięgają po pożyczki gotówkowe, które można zaciągnąć na korzystnych warunkach i przy minimalnych formalnościach (zwykle dowód osobisty już nie wystarczy).
Istnieje także druga grupa pożyczkobiorców. To osoby posiadające oszczędności, jednak z pewnych powodów nie chcą ich wydawać. Jest to niezwykle korzystne wówczas, gdy pierwsza zaciągana pożyczka internetowa jest darmowa, tzn. pozbawiona odsetek oraz innych ukrytych kosztów.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: pożyczki


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Internetowe pożyczki są o wiele wygodniejsze niż te tradycyjne - wielu osobom zależy na tym by zaoszczędzić trochę czasu. Sam brałem pożyczkę przez internet na stronie https://szybkagotowka.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.