Facebook Google+ Twitter

Polacy czują się bezpiecznie w swojej okolicy? Tak wynika z badań

Badania Eurostatu wykazały, że bezpieczniej od Polaków w swoim miejscu zamieszkania czują się jedynie Chorwaci. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie zaledwie dla 6,4 proc. Polaków.

 / Fot. Fot. Radek Kołakowski (CC BY 2.0)Polacy w swoim miejscu zamieszkania czują się znacznie bezpieczniej niż inni Europejczycy. Odsetek mieszkańców, którzy uważają przemoc, przestępczość lub wandalizm za problem, jest w Polsce o 8 pkt. proc. niższy, niż wynosi średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej - wynika z badań Eurostatu, na które powoduje się gazetaprawna.pl. Najgorzej w zestawieniu wypada Bułgaria - jedna czwarta mieszkańców nie czuje się bezpiecznie w swoim kraju.

Zobacz także: Finał XIV Szlachetnej Paczki. Pomoc otrzymało 76 tysięcy osób

Jak podkreślono w artykule, zjawiska takie jak przemoc czy przestępczość mocniej doskwierają mieszkańcom w krajach uważanych za bardziej rozwinięte.

Prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny w rozmowie z gazetaprawna.pl tłumaczy: "Dane Eurostatu potwierdzają ustalenia z Diagnozy Społecznej, według których w latach 2009–2013 nastąpił bardzo szybki wzrost poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Subiektywne oceny Polaków idą w parze z obiektywnymi wskaźnikami spadku takich zdarzeń jak rozboje, napaści czy włamania". I dodaje, że to Warszawa należy do najbezpieczniejszych miejsc w krajach Unii Europejskiej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.