Facebook Google+ Twitter

Polacy czyściochami na tle Europy? Dlaczego tego nie czujemy?

Wiedziemy prym wśród innych nacji jeśli chodzi o czystość. Polacy w trakcie wizyty w toalecie czytają, a Japończycy relaksują się. Takie informacje pochodzą z badania przeprowadzonego na zlecenie Szwajcarów.

Sonda

Jak jest z higieną wśród Polaków?

 / Fot. KwzSzwajcarska firma Geberit przedstawiła właśnie wyniki badania „Toaletowo-komfortowego”. Mają one bezpośredni związek z działalnością, w której specjalizuje się firma. Produkuje ona bidety i toalety z funkcją do mycia. Nic dziwnego, że chce sprawdzić jaką wagę do higieny przywiązują Europejczycy.

Na stronie Gazety Wyborczej możemy zapoznać się z wynikami badań. Dziewięciu na dziesięciu Polaków uważa, że higiena to bardzo ważna sprawa. Dla kontrastu tylko 29 proc. Japończyków zakreśliła taką odpowiedź. Szok? To jeszcze nie wszystko.

By utrzymać czystość Polacy biorą prysznic, nawet dwukrotnie, a czas spędzany na czynnościach związanych z dbaniem o własną czystość zabiera nam przeciętnie 51 minut. Na pytanie "Co jeszcze zwykle robisz podczas korzystania z toalety?" nasi rodacy odpowiedzieli, że czytają, inni cieszą się ciszą i spokojem, a pozostali korzystają z mediów społecznościowych. Jak widać, nawet w łazience nie tracimy czasu.

W badaniu wzięło udział 1000 kobiet i mężczyzn w wieku 33-55 lat z 12 krajów. Zastanawiające jest na ile ta próba była dla naszego społeczeństwa reprezentatywna. Jedna podróż tramwajem czy autobusem pozwala zweryfikować wyniki tych badań. Zapewne użytkownicy środków transportu miejskiego nie brali udziału w badaniu. Problem szczególnie zaostrza się wraz z pojawieniem wiosny i wyższej temperatury. Nie trzeba daleko szukać, by zobaczyć, że wyniki niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Nawet nie szukać, co powąchać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.