Facebook Google+ Twitter

Polacy dzielą się swoim bólem w internecie

W obliczu dzisiejszej tragedii Polacy nie tylko pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie czy w kościołach, wyrażają swój smutek po stracie tylu znamienitych osobistości, ale również w Internecie.

Serwis kondolencyjny / Fot. PolskapresseKSIĘGA KONDOLENCYJNA. ZŁÓŻ SWÓJ WPIS

Na portalu społecznościowym Facebook powstała dzisiaj grupa R.I.P Black Saturday 10.04.2010. Swoje komentarze dotyczące dzisiejszej tragedii mogą wpisywać tam ludzie z całego świata. Wyrazy współczucia, kondolencje, wirtualne znicze zamieszczane są przez użytkowników portalu z całego świata. Na chwilę obecną grupa liczy 6 751 członków, których liczba z minuty na minutę wzrasta. "Gorycz, łzy, lęk, niewiara....straszny smutek" - napisał Filip.

Podobnych wypowiedzi są tysiące.

Również na serwisach mikroblogów głównym tematem toczących się dyskusji jest katastrofa rządowego samolotu i nie ma się co dziwić. Ludzie wymieniają się opiniami, swoimi spostrzeżeniami, komentują na bieżąco informacje, które pojawią się w telewizji, informują się nawzajem o mszach świętych w intencji ofiar...besztają tych, którzy mimo olbrzymiej powagi sytuacji poważni nie są.

"Wywaliłem kilka kontaktów z Blipa, Flakera i Gadu Gadu - w takich chwilach, jak ta ludzie pokazują ile jest w nich z człowieka, a ile ze skurwysyna. Chciałoby się takich przełożyć przez kolano i lać póki nie dorosną i pomyślą zanim napiszą żenujący komentarz" - napisał jeden z użytkowników Blipa.

Zawsze w obliczu wielkich tragedii Polacy potrafili się zjednoczyć, zapomnieć o podziałach i sporach. Tak też się stało dzisiaj, w obliczu tragicznej śmierci tylu znakomitych polityków, wojskowych i księży. Smutku po ich stracie nic nie będzie w stanie wymazać z ludzkich serc, jednakże brak poparcia dla wypowiedzi poniżej pewnego poziomu w Internecie mimo wszystko daje nadzieję.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jestem wstrząśnięta Tym co spotkało Polaków i Polskę,to straszna tragedia.Opłakuję wszystkich,którzy zginęli odkąd dowiedziałam się o katastrofie.Codziennie też odmawiam 96 razy Wieczny Odpoczynek racz Im dać Panie-za każdą osobę,która straciła życie.
Polacy przeżywaja głeboko żałobę,ale dają już znać o sobie wichrzyciele,którym nie podoba się,że Para Prezydencka zostanie pochowana na Wawelu.Jeśli nie ONI,to kto-Ty,ja sąsiad?Lech Kaczyński zasłużył swoim życiem,dokonaniami i postawą Prawego Polaka,który" walczył",aby nasza Prawdziwa Historia i Jej Symbole (jak m.in.Katyń,muzeum Powstania Warszawskiego) były znane na całym świecie.Jednocześnie Był Prawym,Skromnym Człowiekiem,Czułym i Kochającym Mężem i Ojcem.Politycy!bierzcie z Niego przykład.Chcę przeżyć ten czas żłoby w skupieniu i modlitwie.Jadę na pogrzeb do Krakowa,by oddać hołd Wspaniałej Parze Prezydenckiej.Cześć Ich Pamięci i Wszystkich,którzy zginęli!elka z Sieradza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oprócz żałoby i całego mniej lub bardziej udawanego skomlenia mediów o tej tragedii i o tym,że to wydarzenie zmieni postępowanie wśród polaków (choć na pewno nie zmieni).Dostrzegam pozytywne postrzeganie Rosjan przez nawiedzonych dziennikarzy.Oglądam od momentu tragedii może częściej relacje i komentarze mediów rosyjskich i widzę autentyczne przejawy współczucia i chęci pomożenia nam w wyjaśnieniu okoliczności tej tragedii.Polacy i Rosjanie naprawdę są sobie bardziej bliscy niż my i amerykanie czy Niemcy.Tylko mało kto rozumie tę prawdę.Ja nie zapomnę nigdy ośmieszanie,kpiny czy wręcz opluwanie prezydenta Kaczyńskiego przez większość mediów w kraju.Nie zapomnę huru opluwaczy z Niesiołowskim i Wałęsą na czele.Obłudnicy teraz proszą moce niebańskie o przebaczenie ale czy będzie im przebaczone?Nie wiem.Nie wiem czy anty rosyjskość zostanie w moim narodzie pozbawiona racji bytu po tylu latach nawoływań do nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczególnie polityką się nie interesuję, ale kiedy jechałem dziś samochodem i słyszałem te wszystkie tytuły to powiem, że włos na plecach mi się jeżył. Co do katastrofy to nie wiem co mam powiedzieć, jedno jest pewne, że jeden z krajów Europy na R będzie miał swoje niemiłe 5 minut, bo o ile uda im się zatuszaować tą katastrofe to nie uda mu się zatuszować powodu przylotu naszego Prezydenta do Smoleńska. W chwili obecnej zastanawiam się też nad datą tej tragicznej katastrofy. Po pierwsze- 70 lat po tragedii w Katyniu, po drugie moment w którym mieliśmy usłyszeć przepraszam od ww kraju, po trzecie równe 5 lat od śmierci Papieża Jana Pawła Drugiego (dziś wigilia Święta Bożego Miłosierdzia). Powyżej umieściłem ciekawy komentarz który znajduje potwierdzenie na stronie link Obecny "Bis" z Katynia pozsostawia na razie też wiele innych pytań bez odpowiedzi takich jak: Dlaczego nasze ratownictwo nie przejęło pierwsze czarnych skrzynek, dlaczego premier który miał przeprosić jest szefem brygady ratowniczej, i co dalej z nami się stanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

(*)(*)(*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podwójna tragedia.Wieczny Odpoczynek Racz Im Dać Panie A Światłość Wiekuista Niechaj Im Świeci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.