Facebook Google+ Twitter

Polacy i Europejczycy zadowoleni z Unii Europejskiej

Coraz więcej Europejczyków jest zadowolonych z Unii Europejskiej - wynika z najnowszych badań Eurobarometru. Natomiast ankieta dla niemieckiej fundacji Bertelsmanna wykazała, że Polacy są największymi zwolennikami UE.

Polacy są zadowoleni z Unii Europejskiej / Fot. Paweł KiliańskiPołowa ankietowanych uważa, że członkostwo ich kraju w Unii Europejskiej jest "dobrą rzeczą" - tak wynika z badania Eurobarometru. 52 proc. Polaków jest zdania, że nasz kraj podjął dobrą decyzję wstępując do wspólnoty. Pozytywną opinię o UE wystawiło 40 proc. Europejczyków (to aż o dziewięć procent więcej niż w listopadzie 2011 r.). Tak samo oceniło ją 48 proc. Polaków.

Wg badanych, UE najlepiej reprezentuje Parlament Europejski - tak uważa 50 proc. Europejczyków. Większość osób twierdzi, że nie mają wpływu na to, co dzieje się w Unii (54 proc. badanych). 57 proc. mieszkańców wspólnoty zapowiedziało wzięcie udziału w eurowyborach.

Ankietowani są zdania, że największym zadaniem stojącym przed Unią Europejską jest walka z bezrobociem oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Tak uważa aż 72 proc pytanych.

Polacy największymi optymistami

Ankieta przeprowadzona w trzech krajach Trójkąta Weimarskiego dla niemieckiej fundacji Bertelsmanna pokazuje, że Polacy są największymi zwolennikami Unii Europejskiej. 65 proc. naszych rodaków uważa, że nastroje społeczne poprawiły się w kraju po wstąpieniu do UE. Francuzi i Niemcy uważają tak w 48 proc.

Korzyści z wejścia do wspólnoty zauważa 65 proc. Polaków i 54 proc. Francuzów. Nasi rodacy najbardziej obawiają się, że po prowadzeniu waluty euro w Polsce będzie się żyło dużo gorzej. Tak uważa 38 proc. ankietowanych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nie "cała Europa" tylko państwa zachodnie. A to dlatego, że oni nie mieli socjalizmu i nie potrafią docenić jak fajne jest jeżdżenie gdzie się chce bez kontroli i pracowanie gdzie się chce bez opłacania się mafijnemu państwu...

Pewnie Pan nie wie, że np nasi artyści jeśli chcieli wyjechać za granicę do pracy, to absolutnie wszystko musieli sobie sami zorganizować, bo PAGART, który miał w tym pomagać ograniczał się do przystawiania pieczątki i pobierania za nic 25% wartości kontraktu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 18.09.2012 10:59

..... jak to Polacy zawsze na opak i na sztorc.... To mentalność leminga! Jak cała Europa ma dość UNI po uszy to Polacy się cieszą. hihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Większość ludzi z tych których znam jest zadowolonych z naszej przynależności do UE. Na pewno zadowolonych jest te dwa miliony ludzi, którzy wybyli za granicę zamiast siedzieć i myśleć z czego przeżyć do jutra.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eelemmelek
  • eelemmelek
  • 18.09.2012 10:01

Eurobarometr testuje gałąź na której siedzi. To jak sondaże OBOP i COBOSU, kiedy nie czytasz PO zawsze rośnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 18.09.2012 09:11

To wziąłem z innego portalu.

Szarpanina z policją przed Powązkami. "Czuję się uprowadzony"

Ekshumacja na Powązkach. Przed cmentarzem Fotyga i Macierewicz
Na Starych Powązkach w Warszawie odbyła się ekshumacja jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Według mediów chodzi o wiceszefową fundacji "Golgota Wschodu" Teresę Walewską-Przyjałkowską, co potwierdził obecny na cmentarzu mec. Stefan Hambura.

Prokuratura natomiast nie potwierdza nazwiska.

Miała miejsce ekshumacja kolejnej ofiary, która zginęła w wyniku katastrofy 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku - powiedział dziennikarzom zebranym przez bramą cmentarza prok. Andrzej Wicherski, reprezentujący Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Nie chciał ujawnić nazwiska.

Wicherski dodał, że we wtorek odbędą się także inne zaplanowane czynności - badania sekcyjne. Nie odpowiedział, gdzie zostaną one dokonane.

Obecny na cmentarzu adwokat rodziny Anny Walentynowicz (również ofiary katastrofy smoleńskiej, ekshumowanej w poniedziałek w Gdańsku) Stefan Hambura powiedział PAP, że ekshumowano ciało z grobu Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Dodał, że konwój z ciałem wyjechał już z cmentarza. Hambura dodał, że on sam został zabrany z cmentarza samochodem Żandarmerii Wojskowej, który prawdopodobnie udaje się do Krakowa. Jak mówił, zaskoczyło go to. Czuję się uprowadzony - dodał.

O przeprowadzeniu ekshumacji zdecydowała Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Ekshumacja ma związek z wątpliwościami dotyczącymi Anny Walentynowicz. Jej rodzina, po zapoznaniu się z rosyjską dokumentacją medyczną ma wątpliwości, czy w grobie na pewno złożono ciało Walentynowicz. Zdaniem rodziny, rosyjski opis zdaje się dotyczyć innej osoby. Ekshumacji legendarnej działaczki Solidarności dokonano w poniedziałek o świcie w Gdańsku.

Rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa tłumaczył wcześniej, że powodem ekshumacji były wątpliwości i rozbieżności między dokumentacją sądowo-medyczną otrzymaną z Rosji a innymi dowodami, np. zeznaniami świadków. Prokurator po analizie materiału dowodowego uznał, że ekshumacje są konieczne ze względu na niemożność wyjaśnienia w inny sposób wątpliwości, jakie się pojawiły w tej sprawie ,mówił PAP Rzepa.

Cmentarz był rano zamknięty dla osób postronnych, a wejść pilnowała żandarmeria wojskowa. Teren wokół cmentarza kontrolowała policja. W ekshumacji uczestniczyli m.in. prokuratorzy i inspektorzy sanitarni.

Przed wejściem na cmentarz zgromadziła się grupa kilkudziesięciu osób z klubów "Gazety Polskiej", z transparentami "Żądamy prawdy" i "Smoleńsk ,nie pozwolimy zakłamać prawdy". Przybyli też posłowie PiS, m.in. Antoni Macierewicz i Anna Fotyga.

Kilka osób próbowało przedostać się na teren cmentarza przechodząc przez mur. Jedna z nich została zatrzymana. Według pikietujących bramę cmentarną był to Grzegorz Braun. Policja próbowała wywieźć go z terenu cmentarza, jednak po przepychankach z policją i żandarmerią wojskową pikietujący i posłowie PiS nie dopuścili do wyjazdu radiowozu z terenu cmentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 18.09.2012 09:06

Może by tak , któryś z dziennikarzy z W 24 napisał o tej hucpie, dzisiejszej zadymie, w wykonaniu :Macierewicza , Fotygi przez Prawo? i Sprawiedliwość??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.